Інформація про військовозобов’язаних у реєстрі “Оберіг” поповнятиметься даними з додаткових джерел: кому відкриють доступ до неї

Кількість інформації про військовозобов'язаних та джерела її надходження можуть суттєво збільшитись. Таку можливість із внесенням змін до закону про електронний реєстр "Оберіг" розглянуть у Верховній Раді. Які додаткові відомості про військовозобов'язаних внесуть до реєстру, та хто матиме до них доступ, розповів адвокат Олександр Камша, пише Фокус.
Як відомо, в Україні в межах удосконалення військового обліку і його цифровізації дані про призовників, військовозобов’язаних і резервістів збираються в єдиний реєстр, який вже активно наповнюється. Тепер депутати пропонують розглянути законопроєкт № 10062, який передбачає значне розширення джерел наповнення реєстру, а також створення Електронного кабінету призовника.
Кому дадуть доступ до даних реєстру "Оберіг"
Передбачається, що доступ до персональної та службової інформації, яка міститься у єдиному електронному реєстрі, отримають співробітники ТЦК та СП, які займаються мобілізаційною підготовкою та мобілізацією.
Створення єдиного реєстру має головну мету – удосконалення інформаційної взаємодії між різними державними базами даних.
Крім того, передбачається, що система "Оберіг" завдяки цифоровізації дасть змогу максимально уникнути бюрократії та спростити для громадян процес отримання таких статусів:

учасника бойових дій;
інваліда війни;
члена сім'ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

Як пояснив Олександр Камша, проєкт змін до закону щодо реєстру "Оберіг" пропонує створити Електронний кабінет військовозобов'язаного. До кабінетів матимуть доступ військовозобов'язані, які зможуть переглянути, які саме дані про нього занесені в реєстр.
З яких джерел отримують дані для системи "Оберіг"
Уже передані в електронному вигляді відомості про всіх громадян України віком від 17 до 60 років Центральною виборчою комісією для формування інформаційної бази "Оберіг".
На основі цих даних реєстр поступово будуть поповнювати з інших відомчих баз даних:

РАЦС (органу державної реєстрації актів цивільного стану);
Міграційної служби;
Податкової інспекції;
Держприкордонслужби;
Міністерства освіти і науки;
Міністерства охорони здоров'я;
Пенсійного фонду України (дані щодо інвалідності);
Офісу Генерального прокурора;
Державної судової адміністрації;
Національної поліції;
Міністерства внутрішніх справ;
Міністерства юстиції;
Міністерства соціальної політики (дані про ветеранів);
Міністерства водного транспорту і судноплавства;
Міністерства цивільної авіації;
інші державні органи-держателі (розпорядники, адміністратори) інформаційно-комунікаційних систем, реєстрів, баз (банків) даних.
Джерело: 5692.com.ua