Україні, швидше за все, вдасться повернути не більше, ніж половину громадян, які виїхали з держави через війну. Про це повідомила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи Елла Лібанова під час форуму Human Capital UA.
Як зміниться демографічне становище України після війни
Виїзд українців за кордон, особливо в останні роки, став об'єктом пильної уваги як уряду, так і громадських організацій. Ситуація, спричинена повномасштабним вторгненням, справила великий вплив на загальну демографічну картину держави.
Елла Лібанова зазначила, що діаспора не обмежується лише тими, хто виїхав з України декілька поколінь тому. До неї також належать громадяни, які були вимушені покинути свою Батьківщину протягом останніх років. Важливо розрізняти їх не як біженців, а як мігрантів, оскільки ця різниця визначає їхній статус та потенціал для подальшого співробітництва з Україною.
Щодо можливостей, які принесе повернення цих мігрантів Елла Лібанова висловила думку, що вони можуть забезпечити країні не лише інвестиції, але й цінний досвід та знання. Проте головне, за її переконанням, полягає в тому, щоб ці мігранти сприяли формуванню позитивного іміджу України та українців за кордоном. Це важливо з точки зору залучення іноземних інвестицій та підтримки України на міжнародній арені.
За даними Human Capital UA, понад 6 мільйонів українців стали вимушеними мігрантами через війну. Статистика показує, що ця ситуація призвела до скорочення робочої сили країни на 22%. А це у свою чергу може вплинути на розвиток економіки.
Джерело: 5692.com.ua