Правила прийняття спадщини для українців змінено: Верховна Рада ухвалила два закони

В Україні оновлять і вдосконалять процедуру прийняття спадщини. На сайті Верховної Ради з'явилась інформація про ухвалення двох відповідних законів – №9287 і №9288.
Документи були підтримані більшістю депутатів у другому читанні 8 листопада 2023 року після доопрацювання і врахування всіх зауважень експертів.
Виходячи з пояснювальної записки до проєкту закону про нові правила прийняття спадщини, зміни до законодавства необхідні для вдосконалення правового регулювання в частині забезпечення захисту майнових та особистих немайнових прав спадкоємців в умовах воєнного або надзвичайного стану.
Ключові положення ухвалених документів:

тепер місцем відкриття спадщини стане останнє місце проживання спадкодавця;
якщо місце проживання спадкодавця невідоме чи зареєстроване за межами України, то місцем відкриття спадщини стане місцезнаходження нерухомого майна чи основної його частини;
якщо в населеному пункті, який є місцем відкриття спадщини, ведуться бойові дії чи він тимчасово окупований, дозволено звертатися до будь-якого нотаріуса щодо оформлення спадщини.

Ще одним важливим нововведенням є те, що строки позовної давності на період дії воєнного або надзвичайного стану в країні зупиняються.
Свідоцтво про право на спадщину буде видаватися після того, як сплив термін для прийняття спадщини. Раніше для цього відводилося 6 місяців.
Ухвалені норми набудуть чинності після підпису документів Президентом та їх офіційного опублікування.
Джерело: 5692.com.ua