Суперфудами називають продукти харчування, які у великій кількості містять корисні та поживні речовини, такі як вітаміни, мінерали, амінокислоти, антиоксиданти, клітковина тощо. Споживання таких продуктів сприяє покращенню загального стану здоров'я, зміцненню імунної системи, запобіганню розвитку різних захворювань.
До переліку суперфудів відносять екзотичні для нас ягоди годжі, насіння чіа, кіноа, авокадо, спіруліну та багато інших продуктів. Проте всім відомі та доступні українські продукти не поступаються за корисними властивостями та поживною цінністю. Які з них можна віднести до списку суперфудів, пише Еспресо.
Гарбуз та гарбузове насіння
Гарбуз багатий на поживні речовини, такі як вітаміни А, C, E, K, B2, B3, B5, B6, а також мінерали: калій, магній, фосфор, залізо, цинк. Завдяки цьому він має безліч корисних властивостей для здоров’я: покращує зір, підтримує імунітет та серцево-судинну систему, знижує артеріальний тиск, покращує травлення.
Насіння гарбуза містить у великій кількості кальцій, магній, цинк та інші мінерали, які необхідні для здоров'я кісток, нормального функціонування нервової системи та імунітету. Крім того за рахунок вмісту омега-3 та омега-6 насіння гарбуза знижує рівень "поганого" холестерину та зменшує запальні процеси в організмі. Ще один ефект його споживання – покращення настрою та підтримка психічного здоров'я, оскільки продукт містить амінокислоти, що впливають на синтез гормону щастя серотоніну.
Льон
Це ще один потужний суперфуд, який можна назвати альтернативою популярному чіа. Насіння льону містить вітаміни групи В1 і В6, магній, марганець, фосфор, селен та інші вітаміни й мінерали. Продукт допомагає підтримувати функціонування серцево-судинної системи за рахунок високого вмісту омега-3 жирних кислот, допомагає підтримувати здорову мікрофлору кишечника та контролювати рівень цукру в крові завдяки клітковині.
Також насіння льону багате на такі речовини, як лігнани, які допомагають у профілактиці деяких видів раку та підтримують гормональний баланс, що важливо для жінок під час менопаузи. Щоб корисні речовини насіння льону засвоювалися краще, варто вживати його подрібненим або замоченим у воді.
Волоські горіхи
Волоські горіхи багаті на омега-3, білки та антиоксиданти, такі як вітамін Е, мелатонін. Також вони містять важливі мінерали – магній, фосфор, мідь і марганець. Продукт має протизапальні властивості, здатен знижувати ризик серцево-судинних захворювань, боротися з окислювальним стресом і уповільнювати процеси старіння.
Пшоно
Ця недорога крупа багате на поживні та корисні речовини, тому може легко замінити кіноа. У ньому є значна кількість вітамінів групи В, зокрема В1 та В6, які необхідні для здоров'я нервової системи, нормального обміну речовин та енергії. Пшоно багате на вітамін молодості та краси – Е, включає багато заліза, магнію, фосфору та цинку, клітковини, амінокислот. Цю крупу вважають одним із найменш алергенних злаків , її можуть вживати люди з целіакією або чутливістю до глютену.
Квашена капуста
Це потужний український суперфуд, який часто недооцінюють. Одна з головних його переваг – вміст пробіотиків, які підтримують нормальну мікрофлору кишечника, допомагають у засвоєнні корисних речовин, зменшують запальні процеси та підтримують імунітет.
Також квашена капуста корисна для здоров'я серця, кісток, шкіри оскільки вона містить багато вітамінів та мінералів, таких як вітаміни групи В, С, К, кальцій, калій та магній.
Буряк
Це один із найбільш корисних та доступних суперфудів. Він містить вражаючу кількість вітамінів, мінералів та антиоксидантів: вітаміни групи В, С, А, залізо, магній, калій, мідь та марганець. Однією з ключових властивостей цього овочу є здатність покращувати кровообіг та знижувати артеріальний тиск.
Крім того, буряк сприяє зміцненню імунної системи, допомагає боротися з анемією, проявляє протизапальні та протиракові властивості. За рахунок високого вмісту клітковини продукт допомагає роботі кишечника, контролювати рівень цукру в крові.
Чорниця
Чорниця, яка багата на вітаміни, антиоксиданти та інші важливі поживні речовини, вважається однією з найкорисніших ягід. Головною її перевагою є високий вміст антоціанів, які допомагають захистити клітин організму від окислювального стресу, зменшити ризик розвитку хронічних захворювань, таких як серцево-судинні захворювання та рак, покращити пам'ять і когнітивні функції.
Чорницю можуть споживати навіть люди з діабетом, оскільки вона має низький глікемічний індекс. Вона багата на вітаміни С, А, В1-В3, Е, містить велику кількість харчових волокон, які сприяють нормальній роботі кишечника, зниженню рівня холестерину і підтримці здорової вагу завдяки тривалому відчуттю ситості.
Джерело: 5692.com.ua