В Україні придатність громадян до військової служби визначається за рішенням військово-лікарської комісії, яку має пройти кожен військовозобов'язаний чоловік. Без висновку ВЛК не можуть мобілізувати до ЗСУ.
Чи враховує медкомісія всі хвороби, які наявні у військовозобов'язаних громадян чи лише найбільш тяжкі з них, розповів юрист Андрій Новак в коментарі "УП. Життя".
За словами юриста, фахівці ВЛК не враховує сукупність легких хвороб, які діагностовано у військовозобов'язаного. До уваги береться лише найважче, найбільш гостре захворювання. Саме за такою патологією комісія ним визначає, чи придатна особа до військової служби.
Підтверджує такий підхід до оцінки стану здоров'я й голова військово-лікарської комісії індустріального районного ТЦК та СП Дніпра Олена Седлецька. За її словами, комісія не може обстежувати військовозобов'язаних за кожною хворобою, адже на це бракує часу та ресурсів.
Олена Селецька зазначила, що ВЛК не проводить повної діагностики стану здоров'я та не перевіряє, чи є у людини кожна хвороба зі списку Міноборони. Для визначення ступеню придатності проводиться базовий огляд, ознайомлення з результатами аналізів.
Якщо людина приходить з дрібними скаргами майже до кожного з лікарів — офтальмолога, лора, терапевта, хірурга, обирається домінуюча проблема, за якою ми будемо її обстежувати. Таких пацієнтів багато, і якщо ми будемо робити огляд за кожною скаргою, лікарні змушені будуть працювати тільки на ВЛК, – сказала представниця ВЛК.
Отже, військовозобов'язані, в яких не виявлено яскраво вираженого захворювання, відсутні серйозні скарг на здоров'я, отримають від ВЛК висновок "придатний до проходження військової служби".
Джерело: 5692.com.ua