Кремній є одним із найважливіших мінералів для людського організму. Його часто називають мінералом молодості та краси через його важливу роль у підтримці здоров'я шкіри, волосся, нігтів та кісток. Крім того, кремній має значні протизапальні властивості та сприяє довголіттю. Про це на своїй Instagram-сторінці розповіла нутриціолог та терапевт Ольга Барова-Абдулоєва.
Функції кремнію в організмі
Кремній є незамінним мікроелементом, що виконує безліч важливих функцій в організмі.
Він сприяє росту та відновленню кісткової тканини, що особливо важливо при переломах та інших травмах кісток. А також допомагає покращувати структуру кісток і запобігає їх ламкості.
Крім того, кремній відіграє ключову роль у синтезі колагену, кератину, еластину та гіалуронової кислоти. Ці білки є основними компонентами шкіри, нігтів, волосся, зубів, хрящів та стінок кровоносних судин. Вони забезпечують еластичність та міцність тканин.
Кремній також активно бере участь у метаболізмі кальцію та фосфору, що є важливим для підтримки здоров'я кісток і зубів. Він сприяє їх правильному засвоєнню та утилізації в організмі.
Нутриціолог Ольга Барова-Абдулоєва зазначає, що кремній має антивіковий та протизапальний ефект. Він сприяє загоєнню ран, ефективний при запаленні ясен та використовується в лікуванні акне. Також він здатен покращувати пам'ять та концентрацію, що є важливим для загального здоров'я мозку.
До того ж мінерал бере участь у регуляції обміну речовин, утворенні ферментів, гормонів та амінокислот. Це забезпечує нормальне функціонування організму та підтримує здоров'я на клітинному рівні.
Ознаки дефіциту кремнію
Недостатність кремнію в організмі може призвести до різних проблем зі здоров'ям. Основні ознаки дефіциту кремнію такі:
- швидка втомлюваність, порушення пам'яті та постійні головні болі.
- зниження імунітету.
- погане засвоєння інших мінералів, що може призвести до різних ускладнень та патологій.
- поява синців та крововиливів.
- розвиток атеросклерозу.
- проблеми з хрящами та суглобами.
- пом'якшення та стирання зубної емалі.
- висипання на обличчі та ламке волосся.
Кремній у питній воді
Норма вмісту кремнію у воді регулюється Державними санітарними нормами. Цей показник не повинен перевищувати 10 мг/дм³. У різній воді концентрація мінералу може коливатися від 1 мг до кількох сотень мг на літр, особливо в термальних джерелах. Добова потреба організму в кремнії становить від 20 до 30 мг.
Потреби в кремнії для різних груп населення
Діти в період зростання потребують більше кремнію для нормального розвитку кісток та тканин.
Вагітні та жінки, що годують також потребують підвищеної кількості кремнію для підтримки власного здоров'я та здоров'я дитини.
Люди після перенесених важких хвороб і травм потребують більше кремнію для швидшого відновлення.
Крім того, з віком можливість організму засвоювати кремній знижується, тому необхідно враховувати це в режимі харчування.
Джерело: 5692.com.ua