В Україні посилюється контроль за виконанням правил військового обліку. Військовозобов'язаних, які ухиляються від військової служби, очікують серйозні наслідки включно з блокуванням рахунків, вилученням майна, обмеженні права керування транспортними засобами і примусовою доставкою в ТЦК, пише Фокус.
Що змінюється для військовозобов'язаних із 16 липня
З 16 липня 2024 року запрацює механізм притягнення до відповідальності чоловіків, які не оновили свої військово-облікові дані (адресу проживання, номери засобів зв'язку та адреси електронної пошти). Спочатку таким громадянам розсилатимуть повістки за останньою відомою зареєстрованою або задекларованою адресою місця проживання.
Причому відповідно до постанови уряду №560 повістки процес створення повісток оцифоровується – їх формуватимуть за допомогою реєстру "Оберіг" і зможуть розсилати поштою масово.
День явки за викликом визначається не раніше 14-го дня з дня надсилання повістки рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Наслідки неявки за повісткою
Адміністративне стягнення щодо ухилянтів за ст. 210 і 210-1 КУпАП може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня вчинення. Штрафи можуть накладатися неодноразово за кожну неявку за повісткою та можуть виписуватися заочно.
Також ухилянтів вноситимуть до Єдиного реєстру боржників. Тоді банки зобов'язані повідомляти про відкриття або закриття рахунків осіб, яких внесено до цього реєстру, а виконавчі служби накладатимуть арешт на майно та кошти боржників.
Примусове виконання рішень
Щодо ухилянтів можуть застосовувати такі заходи примусового характеру:
- стягнення грошових коштів, цінних паперів та іншого майна;
- стягнення заробітної плати, пенсії та іншого доходу;
- вилучення і передача речей, зазначених у рішенні.
- заборона на розпорядження майном або встановлення умов його використання тощо.
Джерело: 5692.com.ua