Смертельно небезпечна хімія у вашому домі: 8 речей, які можуть непомітно отруювати організм

Кожного дня ми контактуємо з величезною кількістю різноманітних хімічних поєднань та речовин, зокрема в побуті. Хімічні речовини входять до складу засобів для чищення, косметики, будівельних матеріалів. Причому деякі з них становлять небезпеку для здоров'я людей. Вони здатні непомітно отруювати та навіть вбивати з часом.

Нафталінові кульки

Кульки, призначені для відлякування молі, становлять неабияку загрозу для здоров'я. В їхньому складі міститься сполука парадихлорбензол, яка може спричинити рак у тварин. Також кульки з нафталіну після довготривалого впливу можуть призвести до зміни складу крові.

Пестициди

Різні речовини, які використовуються для знищення мікроорганізмів, комах, гризунів, також є небезпечними для людей. За даними Американської асоціації центрів контролю за отруєннями, лише за рік вони отримують понад сорок тисяч звернень щодо токсичного впливу пестицидів на організм дітей.

Вироби з пресованої деревини

Пресована деревина часто використовується для виготовлення меблів, стінових панелей і підлоги. Цей матеріал містить деревну стружку, тирсу або фанеру, склеєні смолами. Сечовино-формальдегідна смола, яка використовується найчастіше, роками виділяє в повітря формальдегід – канцероген, який може викликати рак.

Хімікати в килимах

Сучасні килими виготовляють із синтетичних матеріалів, таких як поліпропілен, акрил або нейлон. Ці матеріали які виділяють леткі органічні сполуки, під впливом яких у людей виникає головний біль, запаморочення, нудота, подразнення дихальних шляхів.

Речовини в лазерних принтерах

Під час роботи лазерних принтерів виділяються ультрадисперсні частинки, які при потраплянні в легені спричиняють респіраторні проблеми, а також леткі органічні сполуки, які викликають головний біль, запаморочення та нудоту.

Освіжувачі повітря та миючі засоби

Ці побутові засоби часто містять фталати, леткі органічні сполуки та синтетичні ароматизатори, які здатні викликати респіраторні захворювання, алергії та гормональні порушення. Тому краще надавати перевагу натуральним освіжувачам повітря, таким як ефірні олії, а також миючим засобам із натуральними інгредієнтами.

Дитячі пляшечки та BPA

Небезпечна речовина бісфенол А, яку часто використовують у виробництві пластмас, викликає гормональні порушення та репродуктивні проблеми. Тому слід уважно обирати пляшечки та контейнери, а краще замість пластикового посуду використовувати скляний чи металевий.

Вогнезахисні речовини

Вогнезахисні речовини, зокрема полібромовані дифенілові ефіри, використовуються у виробництві меблів, електроніки та будівельних матеріалів. Вони допомагають зменшити ризик займання, однак водночас здатні спричиняти гормональні порушення та проблеми з розвитком у дітей, виділяючись у повітря.

Джерело: 5692.com.ua