Мер Кам’янського Андрій Білоусов доповів про ситуацію в місті у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації

Міський голова Андрій Білоусов на доповіді у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації зазаначив, що у Кам’янському працюють більшість великих підприємств, школи готуються до навчального року офлайн, транспорту на лініях менше, але ціни – довоєнні, в цілому ситуація стабільна.

«Всі підприємства критичної інфраструктури працюють у плановому режимі. Відкриті магазини, всі продукти є», – сказав Андрій Білоусов. 

За словами міського голови, хімічне підприємство «ДніпроАЗОТ» законсервоване, але сплачує податки та дві третини зарплатні працівникам. Інші великі підприємства, малий та середній бізнес працюють.

«Курсує транспорт, хоча на 30% скоротилася кількість автобусів на лініях – через подорожчання паливно-мастильних матеріалів. Але тариф залишається на довоєнному рівні», – розповів Андрій Білоусов. 

Школи готують до початку навчального року. Більшість планують розпочати його офлайн.

«У місті – 42 школи. Більшість мають укриття. Упор робимо на їх підготовці. Плануємо там навчання офлайн. Десь у 7 закладах учні навчатимуться онлайн», – сказав Андрій Білоусов. 

У місті вже майже 19 тис. переселенців. Кожного дня ця кількість зростає, наголосив міський голова.

«У трьох наших ЦНАПах організовані Центри турботи. Там зібрані всі необхідні служби, тому переселенцям не потрібно бігати по різних інстанціях, – сповістив Андрій Білоусов. – У Центрах турботи допоможуть відновити документи, записати дітей до школи, працевлаштуватися, підкажуть, де отримати продукти та одяг».

Він додав, що в перші дні війни з Кам’янського багато людей виїхало, але зараз багато вже і повернулося. 

«Коли щодня гинуть люди – це велика трагедія. Але ми всі розуміємо, що ворог тільки чекає, щоб у нас був пасивний настрій. Наше завдання – робити все, щоб Україна перемогла», – сказав Андрій Білоусов.  

 Він додав, що мешканці Кам’янського вірять у перемогу України.