У Кам’янському енергетики приступили до модернізації мереж Соцміста і «БАМу»

Фахівці ДТЕК «Дніпровські електромережі» приступили до робіт з модернізації мереж в Південному районі Кам’янського. Необхідність посилення мереж в будинках цієї частини міста виникла в зв’язку з тим, що керівництво АТ «ДніпроАзот» неодноразово повідомляло міській владі про намір відключити свою ТЕЦ. Жителі могли залишитися без тепла в зимовий період, у зв’язку з чим було прийнято рішення переводити квартири на електроопалення.

«За кошти міського бюджету в будинках були модернізовані мережі, людям пільгової категорії було встановлено електроопалення. Крім того, за рахунок інвесторів побудовані котельні, які опалюють бюджетну сферу. Так як зовнішні мережі ДТЕК були не готові до того, що споживачі перейдуть на електроопалення та навантаження на мережі збільшиться в два рази, ми змушені були домовлятися з «ДніпроАзотом», щоб в цьому році, в останній раз, вони включили в роботу ТЕЦ. Відсоток оплати населення за тепло знаходиться на рівні 60-70% і борг населення за тепло по Соцмісту і «БАМу» становить 70 мільйонів гривень, тому нам довелося підписати з підприємством договір реструктуризації та погашення заборгованості. На цих умовах ТЕЦ Азоту починає включатися, щоб забезпечити централізоване опалення. Згідно з постановою НКРЕКП, збільшення потужності на квартири здійснюється за рахунок клієнта. Так як ми розуміємо, що це форс-мажорна ситуація, яка  виникла не з вини міста або жителів, на сесії міської ради було прийнято рішення за рахунок місцевого бюджету для жителів Соцміста і «БАМу» оплатити збільшення потужності кожної квартири: для 1-кімнатних на 1 кВт, для 2-кімнатних на 1,5 кВт і для 3-кімнатних на 2 кВт. Для цього було виділено 15 мільйонів гривень. 10 мільйонів в цьому році і 5 в січні майбутнього року. На даний момент фахівці ДТЕК приступили до виконання комплексних робіт, які будуть виконані в повному обсязі до кінця березня 2020 року», – сказав мер Кам’янського Андрій Білоусов.

«Ми вже приступили до робіт з посилення мереж і докладемо всіх зусиль, щоб максимально оперативно провести всі необхідні оновлення зовнішніх мереж електропостачання. В першу чергу, посилення буде проведено в 56 будинках, де більшість жителів вже перейшло на електроопалення. Наша мета безперебійне електропостачання мешканців міста з встановленими стандартами якості. За планом, роботи будуть завершені в березні 2020-го року. З початку року ДТЕК Дніпровські електромережі вже вклав в енергоінфраструктури Кам’янського понад 8 мільйонів гривень. Замінено 3 силових трансформатора, відремонтовано близько 19 км електромереж», – зазначив генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.

В рамках програми по збільшенню договірної потужності ДТЕК Дніпровські електромережі проведуть наступні роботи:

– замінять 18 км повітряних ліній від трансформаторних підстанцій до 2х-5-ти поверхових будинків з установкою 408 нових опор та 5,3 км кабельних ліній – до 9-поверхівок,

– замінять 6 трансформаторів в трансформаторних підстанціях,

– перепрограмують лічильники і встановлять автоматичні вимикачі на нові значення договірної потужності.

Графіки виконання робіт будуть публікуватися додатково, – щоб жителі міста знали, як ведеться модернізація і які будинки і вулиці вже переведені на «посилений» режим роботи.