Останнім часом у світі з'являється все більше досліджень, які свідчать про переваги коротшого робочого тижня. Один із найбільших експериментів у цьому напрямку відбувся в Канаді, де протягом року досліджували вплив чотириденного графіка на працівників і компанії. Результати виявились не лише вражаючими, але й несподіваними.
Що відомо
Згідно зі звітом Йоркського університету, участь у цьому експерименті взяли 30 компаній та 3,5 тисячі співробітників. Були випробувані два формати: перший – робочий тиждень складався з 32 годин, замість звичайних 40, а другий – робочий час розподілявся на чотири дні, залишаючи вільним п'ятий.
Керівники компаній зазначили, що нова система не лише не вплинула на виробництво, але й полегшила процес залучення та утримання талановитих співробітників.
Не менш вражаючим був вплив на самопочуття працівників. 96% учасників експерименту стали відзначати власну щасливість, а також помітно поліпшили своє здоров'я. Це стало підтвердженням ідей, що коротший робочий тиждень може позитивно позначитися не лише на продуктивності, а й на загальному самопочутті людей.
Джерело: 5692.com.ua