Хто не любить скумбрію? Ніжна, ароматна, з приємною пряною ноткою – вона чудово пасує до картоплі, чорного хліба чи навіть просто на закуску. Але маринована скумбрія, зроблена власноруч, – це зовсім інша історія! Магазинний варіант і поруч не стояв.
У Норвегії цю рибу готують за старовинними рецептами, витримуючи її в маринаді кілька днів, щоб вона ввібрала всі аромати. І, чесно кажучи, чекати варто – результат перевершує всі очікування! Головне – правильний баланс солі, спецій та терпіння. Готові до кулінарної магії? Давайте маринувати.
Підготовка риби
Для цього рецепту потрібна велика морожена скумбрія. Бажано, щоб кожна важила приблизно пів кіло – так філе залишиться ніжним і не розвалиться. Спочатку рибу розморозьте в холодильнику (не поспішайте кидати її в гарячу воду – це вб’є текстуру), а потім очистіть від нутрощів, чорної плівки та зріжте голову і плавники. Добре промийте водою.
Готуємо розсіл
Щоб скумбрія ввібрала в себе правильний смак, потрібно зробити міцний розсіл. Візьміть приблизно 500-700 мл окропу, киньте туди 2,5 ст. ложки солі, 1 ст. ложку цукру, 1 лавровий лист і чайну ложку чорного перцю горошком. Перемішайте та дайте покипіти хвилину – цього достатньо, щоб спеції розкрили свій аромат. Потім зніміть з вогню та зачекайте, поки розсіл охолоне до кімнатної температури.
Маринуємо скумбрію
Підготовлену рибу викладаємо в скляний або емальований посуд (ніякого металу – він може змінити смак). Заливаємо охолодженим розсолом, щоб скумбрія повністю занурилася. Ставимо в холодильник на 48 годин. Це найважча частина – чекати!
Фінальна обробка
Через два дні дістаємо скумбрію, виймаємо з розсолу (його можна вилити) і нарізаємо акуратними шматочками. Цибулю ріжемо кільцями – без неї смак буде не той.
Остаточний маринадЗнову доведеться кип’ятити воду – цього разу вже 1 літр. Додаємо 1 лавровий лист, трохи перцю горошком, по 0,5 ст. ложки солі та цукру. Коли вода закипить, вливаємо 1 ст. ложку оцту, варимо ще хвилину й вимикаємо. Даємо охолонути.
Остаточне складання
У скляну банку викладаємо шарами: кілька шматочків скумбрії – трохи цибулі – знову риба – знову цибуля. Коли банка наповнена, заливаємо маринадом, додаємо 50 г олії, закриваємо кришкою й відправляємо в холодильник ще на добу.
Корисні нюанси
- Якщо хочете пікантності, додайте гвоздику або гірчичне зерно в маринад.
- Щоб риба мала яскравіший колір, можна додати трохи чаю каркаде – так роблять у Скандинавії.
- Маринована скумбрія чудово смакує з чорним хлібом і картоплею – класика, яка ніколи не підводить!
Якщо раптом не вистачає терпіння…
Якщо чекати три дні не хочеться, можна зробити експрес-варіант. Просто залийте нарізану скумбрію сумішшю оцту, олії, цибулі та спецій і залиште хоча б на 6 годин. Смак буде трохи інший, але все одно чудовий.
Ось і все! Вашій скумбрії залишилось лише настоятися, і вже завтра вона стане головною зіркою застілля. Витримка – головний секрет цієї страви. Чим довше маринується риба, тим вона ніжніша. Тож трохи терпіння – і ви отримаєте справжній норвезький делікатес, який зробить будь-яку вечерю особливою.
Джерело: 5692.com.ua