Багато українців стикалися із ситуацією, коли гроші на мобільному рахунку зникали з невідомих причин та абсолютно безпідставно. Зазвичай згодом виявлялось, що оператор самостійно, без відома абонента, підключав ті чи інші послуги, наприклад, розважальні, та регулярно списував за це кошти. Нерідко непотрібний платний контент без згоди підключають і власникам кнопкових телефонів, які навіть не мають змоги ним скористатись.
У Держспоживслужбі пояснили, що такі дії мобільних операторів є неправомірними і розповіли в Facebook, що робити українцям у разі несподіваного списання коштів.
Фахівці нагадали, які права має споживач під час замовлення та отримання телекомунікаційних послуг. Вони прописані у Правилах надання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою Кабміну № 295 від 11.04.2012. Зокрема, споживач має право на:
безоплатне отримання від оператора повної інформації про зміст, якість, вартість та порядок надання послуг;
отримання від оператора відомостей щодо наданих послуг;
обмеження до окремих видів послуг оператора на підставі письмової заяви споживача;
повернення від оператора невикористаної частки коштів у разі відмови від передплачених послуг;
відмову від послуг у порядку, встановленому договором;
відмову від оплати послуги, яку споживач не замовляв;
отримання інформації щодо можливості та порядку відмови від замовленої послуги;
оскарження неправомірних дій оператора шляхом звернення до суду та уповноважених держорганів.
Статтею 122 Закону України "Про електронні комунікації" визначено, що споживач має право на подання звернень (скарг) щодо надання електронних комунікаційних послуг постачальнику електронних комунікаційних послуг, регуляторному органу, іншим органам державної влади.
Якщо оператор неправомірно списує кошти з рахунку та ігнорує претензії споживача, потрібно звернутися для вирішення питання зі скаргою до територіального органу Держпродспоживслужби за місцем проживання.
Джерело: 5692.com.ua