Нові дослідження: лікарі пояснили, чому треба їсти сало щодня

В Україні сало – найулюбленіший національний продукт. Крім неперевершених смакових якостей, сало має неоціненну користь для здоров’я. Якщо раніше лікарі рекомендували обмежувати його вживання, то зараз радять включити сало до щоденного раціону більшості людей. Користь сала для організму доведена свіжими дослідженнями вчених.

У чому користь сала

Сало уявляє собою продукт із великою кількістю біологічно активних речовин. Зокрема, в ньому є поліненасичена арахідонова кислота, якої немає в рослинних жирах, але яка дуже необхідна для нормальної роботи нашого організму. Ця речовина сприяє зміцненню імунітету, покращує роботу серцевого м'яза, впливає на роботу нирок, нормалізує склад крові тощо.

Також у салі містяться поліненасичені жирні кислоти омега-3, які допомагають пригнічувати запальні процеси, захищають від руйнування нервові клітини. Цікаво, що такі ж самі кислоти містять червона риба та авокадо, але ці продукти доступні не всім, а ось сало є прекрасною альтернативою.

За рахунок вмісту олеїнової кислоти сало сприятливо впливає на роботу мозку, покращуючи пам'ять та когнітивні функції. Тому особливо важливо включити сало у свій раціон людям літнього віку.

Сало у добре засвоюваному вигляді містить чимало мінералів, зокрема селен, фосфор, кальцій, калій, цинк. Крім того, в ньому є вітаміни групи В, А, Е і D. Завдяки цьому продукт здатен налагоджувати якісну роботу всіх систем організму.

Крім того, до складу сала входить холін – речовина, яка відіграє ключову роль у розщепленні жирів. Тому, як би дивно це не було, але вживання цього продукту нівелює наростання зайвої жирової тканини на тілі.

Що буде, якщо їсти сало кожного дня

Лікарі радять споживати в день не більше 30 г сала. Якщо щоденно їсти таку порцію продукту, ефект для організму буде такий:

  • підвищення опірності організму до різних захворювань;
  • відновлення та зміцнення кісткової тканини;
  • налагодження правильної роботи дихальної та серцево-судинної систем організму;
  • зниження ризику інсультів та інфарктів;
  • зниження рівня "поганого" холестерину в крові, очищення судин.

Кому не можна їсти сало

Заборонено вживати сало у разі таких проблем із здоров'ям:

  • захворювання нирок;
  • захворювання печінки;
  • панкреатит;
  • ожиріння.

Також медики не радять давати сало маленьким дітям, адже воно заважке для їхньої травної системи.

Джерело: 5692.com.ua