Деяким категоріям українських пенсіонерів можуть припинити нарахування виплат від держави. Кого, на яких підставах можуть залишити без пенсійних виплат та як відновити нарахування пенсії, розповіла заступниця міністра соціальної політики Дар'я Марчак в ефірі телемарафону.
За її словами, виплата пенсії може бути припинена, якщо її отримувач протягом шести місяців (180 днів):
не витрачав кошти зі своєї банківської картки – тобто за цей період не відбулось жодного руху грошей (не було зняття готівки, не проводилась оплата товарів, не було грошових переказів з пенсійної картки);
не звертався за пенсійними виплатами до поштового відділення – це стосується пенсіонерів, які отримують гроші через Укрпошту.
Пояснюючи причини встановлення таких обмежень чиновниця зазначила, що за таких обставин держава не знає, що трапилось з одержувачем пенсії. Тому запроваджено механізм припинення виплат, щоб кошти платників ЄСВ використовувались раціонально.
Дар'я Марчак повідомила, що умови припинення пенсійних виплат чітко прописані в законодавстві і не є новими. Проте зараз, через війну та велику кількість переселенців, цей процес набув більш масового характеру. Водночас влада має намір пом'якшити цей механізм для деяких категорій пенсіонерів.
"Зараз ми, навпаки, працюємо над тим, щоб послабити та зробити цей механізм більш простим та адаптованим для тих громадян, які перебувають за кордоном або в зоні бойових дій і які мають проблеми з реалізацією цього механізму", — зазначила вона.
Як відновити нарахування пенсійних виплат
Якщо виплати було призупинено, їх можна відновити. Для цього пенсіонер має пройти фізичну ідентифікацію. Раніше для цього потрібно було особисто прийти у відділення Пенсійного фонду чи банку. Але зараз впроваджені додаткові способи.
"Ми додали інструменти проходження ідентифікації через відео – зателефонувавши до Пенсійного фонду, можна сказати, що потрібно пройти відеоідентифікацію", — пояснила чиновниця.
Для проходження процедури ідентифікації онлайн можна звернутись через електронний кабінет у ПФУ за допомогою "ДіяПідпис" або надіслати листа до ПФУ.
Ті пенсіонери, які знаходяться за межами України, можуть завітати в українське консульство для проходження ідентифікації.
Джерело: 5692.com.ua