Роботодавці-аферисти: як розпізнати шахрая під час пошуку роботи

Рівень безробіття в Україні істотно зріс з моменту початку повномасштабного вторгнення рф. Але, незважаючи на війну, багато українських підприємств і компаній продовжують працювати і перебувають у пошуку нових співробітників.
На ринку праці безліч вакансій, але є серед них і "фейкові". Шахраї, які видають себе за роботодавців, за допомогою таких оголошень намагаються виманити у людей гроші.
Нещодавно повідомлення з попередженням про шахрайські схеми з'явилося на сторінці Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій. Міністерство опублікувало перелік ознак, за якими можна вчасно розпізнати аферу з працевлаштуванням.
Які ознаки свідчать про те, що перед вами оголошення від шахраїв
Не варто витрачати час і сили на оголошення, у яких:

не потрібен досвід роботи;
роботодавця не цікавить кваліфікація потенційного співробітника;
обіцяють просту роботу, яка не забирає багато часу;
пропонують абсолютно вільний графік;
пропонується для початку співпраці вкласти кошти.

Нагадаємо, що, незважаючи на бойові дії, рівень безробіття у вересні цього року впав до історичного мінімуму. Він залишається досить високим, але фахівці відзначають позитивні тенденції на ринку праці.
Як не стати жертвою аферистів "роботодавців":

не погоджуватися на переказ будь-яких коштів;
не користуватися послугами платних "агентств з працевлаштування", оскільки реальні роботодавці грошей за надання робочого місця не вимагають;
не звертатися за оголошеннями, в яких зазначено, що не потрібен досвід, кваліфікація, пропонують високу зарплату за нібито просту роботу.

Також у Міністерстві інформують, що в разі, якщо ви стали жертвою подібного шахрайства, необхідно звернутися із заявою до Кіберполіції.
Джерело: 5692.com.ua