Війна завдає найбільш непоправної шкоди для суспільства, інфраструктури та культурної спадщини. В Україні одним із наслідків вторгнення російської федерації стала руйнація сотень храмів та інших релігійних об'єктів. Про це повідомив науковий консультант проєкту "Храми під вогнем", доктор філософських наук і професор релігієзнавства Юрій Чорноморець під час пресконференції в "Укрінформ".
Що відомо
Проєкт "Храми під вогнем" виник як відповідь на культурні збитки, завдані війною. Його метою є зафіксувати руйнацію цінних релігійних споруд та об'єктів культурної спадщини, щоб в майбутньому притягти російську федерацію до відповідальності за цей воєнний злочин.
Керівниця проєкту Ірина Лисенко розповіла, що команда створила онлайн-платформу, де збирає фото- та відеосвідчення пошкодження та руйнування храмів різних конфесій. Крім того, проєкт "Храми під вогнем" має за мету показати, що російська агресія торкається всіх релігійних конфесій в Україні, а не лише деяких.
Юрій Чорноморець повідомив, що зараз в Україні росіяни зруйновали більше ніж 500 храмів. Спеціаліст також відзначив, що Збройні Сили України намагаються уникати розташування своїх позицій біля храмів, оскільки під час війни це є не лише недоцільним, а й навіть небезпечним.
Масовість того, що роблять російські військові з українськими храмами і українськими пам'ятками культури в цілому, дає нам повне право вимагати справедливості в міжнародних судах, тому що для цього є всі підстави, – зауважила Роксолана Макар, фахівець з документування спадщини для кримінальних проваджень і представник Ukrainian Heritage Monitoring Lab.
Вона підкреслила, що це буде тривалий та складний процес, оскільки кейси міжнародних судів, які стосуються культурної спадщини, можуть тривати від 6 до 10 років.
Джерело: 5692.com.ua