У Верховній Раді готують нові законопроєкти щодо мобілізації та проходження військової служби. Зокрема, вони стосуватимуться демобілізації, відстрочок, відпусток і термінів служби.
Про це під час телемарафону 4 грудня повідомив Михайло Цимбалюк, перший заступник голови Комітету з питань соцполітики та захисту прав ветеранів, пише ФОКУС.
Він зазначив, що, готуючи відповідні зміни, депутати радились з вищим військовим керівництвом. І вже найближчими днями нові ініціативи розглядатимуться в залі Верховної Ради.
Частина змін торкнеться ротації, адже станом на сьогодні велика кількість мобілізованих служить вже понад рік.
"Для того, щоб провести фахову професійну ротацію, потрібно підготувати певну кількість військовослужбовців Збройних сил та інших сил оборони", — підкреслив Цимбалюк.
Які зміни пропонують депутати
Ініціатори змін пропонують такі нововведення:
- відпустка з виплатою грошового забезпечення для тих, хто повернувся з полону, тривалістю 90 днів;
- зменшення бюрократії з проходженням ВЛК для поранених;
- надання права звільнення зі служби особам без громадянства та іноземцям;
- надання права на звільнення зі служби особам з інвалідністю I-II груп;
- надання права на демобілізацію бійців строкової служби;
- встановлення права на звільнення зі служби або демобілізацію для жінок-курсантів, які розірвали контракт достроково;
- встановлення чітких термінів служби для мобілізованих у разі нескасування воєнного стану (медики наголошують, що цей термін не має перевищувати 2 років, якщо людина служить в зоні активних бойових дій).
Крім того, Цимбалюк зазначив, що уже вирішена частина питань щодо відстрочки для студентів. Зокрема, зміни не торкнуться тих, хто вже навчається, а лише тих, хто поступатиме до вишів після прийняття нових законів.
Обговорюється питання відстрочок для громадян, які доглядають осіб з I-II групами інвалідності.
"Нині законодавством не обмежена така кількість. Ми плануємо обмежити — одна особа призовного віку має право на відстрочку по догляду за особою-інвалідом, якщо немає інших членів родини, які можуть її доглядати", — пояснив Михайло Цимбалюк.
Джерело: 5692.com.ua