Попри те, що в уряді неодноразово наголошували, що до кінця війни платіжки за комунальні послуги не будуть змінюватись, можливість підвищення тарифів продовжують обговорювати. Тож, чи не очікує на українців неприємний сюрприз під ялинкою у вигляді підвищених тарифів, вирішили з'ясувати у виданні NV.
Що зміниться для українців взимку
За словами голови уряду Дениса Шмигаля, комунальні тарифи до кінця зими в Україні підвищувати не планують. Зокрема, вартість газу, опалювання та гарячої води для громадян у зимовий період залишаться без змін. Але вже весною 2024 року тарифи на електроенергію, газ і воду для побутових споживачів можуть зрости, і доволі суттєво.
Протягом зими 2023-2023 українці платитимуть за електроенергію за тарифом 2,64 грн/кВт•год. Такий тариф встановлено з 1 червня цього року. Голова Комісії з регулювання ринку енергетики та комунальних послуг Костянтин Ущаповський запевнив, що до завершення опалювального сезону не може бути й мови про підвищення тарифів.
Тариф на газ для побутових споживачів залишатиметься на рівні 7,96 грн за кубометр. При цьому деяким українцям наприкінці 2023 року навіть знизили тариф на доставку газу.
Не будуть змінюватись і тарифи на воду, хоча ще у липні йшлось про підвищення тарифів на послуги водоканалів в середньому на 32%. Рішення про підвищення було скасоване після критики влади.
Як можуть зрости тарифи в 2024 році
Говорячи про підвищення тарифу на світло в 2024 році, голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський зазначив, що воно має бути виваженим. На його думку, зростання не має перевищувати 15%, тобто орієнтовний тариф – до 3 грн/кВт•год.
Водночас експертка з житлово-комунальних програм Тетяна Бойко сказала, що вартість електроенергії мала б зрости мінімум на 50%.
Також про можливе підвищення у більшому розмірі заявляв голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. Він вважає, що у 2024 році побутовим споживачам доведеться платити за електроенергію 5-6 грн за кіловат-годину.
Інші тарифи в 2024 році можуть зрости до таких розмірів:
- газ подорожчає у два етапи: спершу до 11-13 грн, потім — до 15 грн за кубометр;
- тепло і гаряча вода можуть зрости в ціні на 30-50% залежно від регіону;
- холодна вода може підвищитись на 50%.
Джерело: 5692.com.ua