Три європейські країни звернулися до ЄС за фінансовою допомогою для підтримки українських біженців

Російське повномасштабне вторгнення призвело до величезного потоку біженців, що залишили України в пошуках безпеки. Три європейські країни – Німеччина, Польща та Чехія – звернулися до Європейського Союзу з проханням про фінансову допомогу для покриття витрат на прийом українців. Це спричинено тим, що кількість біженців продовжує зростати, а ресурси цих країн починають вичерпуватися. Про це сказано в листі трьох країн до глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, який є у розпорядженні Bloomberg.

Ситуація з біженцями в Європі

З початку війни в Україні, мільйони людей були змушені покинути свої домівки та шукати притулку в сусідніх країнах. Німеччина, Польща та Чехія стали одними з головних приймаючих країн для українських біженців. Відповідно до інформації, наданої Bloomberg, понад 50% українців, які потрапили до ЄС, проживають саме в цих трьох країнах.

Фінансові виклики для приймаючих країн

Нерівномірний розподіл біженців серед країн-членів ЄС створює значні фінансові навантаження на національні бюджети. У листі до глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, представники Німеччини, Польщі та Чехії наголошують на необхідності додаткової фінансової підтримки з існуючих фондів багаторічної фінансової рамкової програми 2021-2027 років.

Заяви керівників

Канцлер Німеччини Олаф Шольц підкреслив, що питання розподілу фінансового навантаження між країнами-членами ЄС не має чіткого регулювання. Він наголосив, що ЄС має компенсувати витрати на проживання, професійну підготовку та мовні курси для українських біженців.

Крім того, 27 червня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, яка підтримала виплати українським біженцям для повернення на Батьківщину після завершення війни. У документі зазначено, що країни Європи мають розпочати підготовку до повернення українців уже зараз.

Витрати на підтримку біженців

Прийом біженців включає в себе не тільки надання їм місця для проживання, а й забезпечення їх основними потребами, такими як харчування, медична допомога та освіта. Професійна підготовка та мовні курси є також важливими складовими інтеграції біженців у нове суспільство.

Як зазначено в листі трьох країн до Єврокомісії, неоднаковий розподіл біженців призводить до неоднакових наслідків для національних бюджетів країн ЄС. Деякі країни несуть значно більші фінансові навантаження, що може негативно вплинути на їхні економіки. Додаткова фінансова підтримка з боку ЄС допоможе зменшити цей тиск і забезпечити належну допомогу біженцям.

Джерело: 5692.com.ua