В Україні питання енергопостачання продовжує залишатися актуальним, особливо в контексті постійних обстрілів інфраструктури росією. Крім того, спекотна погода та технічні роботи на блоках атомних електростанцій ускладнюють ситуацію. Заступник міністра енергетики Світлана Грінчук надала роз’яснення щодо можливих відключень світла на вихідних.
Зниження споживання на вихідних
Згідно з інформацією від Світлани Грінчук, традиційно у вихідні дні споживання електроенергії в Україні знижується. Це явище пов'язане з тим, що промислові підприємства та офіси зменшують свою активність або взагалі не працюють. Однак, цього разу важко спрогнозувати ситуацію через аномально високу температуру повітря, яка впливає на збільшення використання електроенергії для кондиціювання повітря.
Світлана Грінчук висловила сподівання, що на вихідних вдасться трішки зменшити графіки відключення електроенергії або навіть уникнути їх. Це стане можливим завдяки контрольованій ситуації в енергетичному секторі та вжитим заходам для стабілізації постачання.
Але ситуація продовжує залишатися складною, хоч і стабільною та контрольованою, – додала чиновниця.
Відключення світла через спеку та ремонти
Відключення електроенергії в Україні останніми днями почастішали через спекотну погоду та технічне обслуговування на блоках АЕС. Ці заходи необхідні для підготовки до зимового періоду, коли споживання електроенергії традиційно збільшується. За даними Міністерства енергетики, технічне обслуговування проводиться на всіх доступних потужностях.
За прогнозом компанії ДТЕК, обсяг відключень може збільшитися в липні-серпні, коли очікується пік споживання електроенергії. У цей період можливі триваліші проміжки між подачею електроенергії.
Як уникнути енергетичних проблем
Для того щоб мінімізувати ризики відключень світла, громадянам рекомендується дотримуватися кількох простих правил:
- використовувати енергоефективні прилади та лампи, які споживають менше електроенергії.
- використовувати кондиціонери раціонально, встановлювати оптимальні температурні режими та знижувати використання у пікові години.
- планувати використання енергоємних приладів на часи, коли споживання електроенергії є меншим.
- стежити за офіційними повідомленнями від Міністерства енергетики та місцевих енергопостачальних компаній щодо можливих відключень та змін у графіках подачі електроенергії.
Джерело: 5692.com.ua