Майже кожного дня стає відомо про нові скандали, пов'язані з мобілізацією. Чоловікам роздають повістки скрізь – від порогу власного будинку до парків чи торгівельних центрів.
Виявляється, співробітникам ТЦК у цьому допомагають патрульні. Відомості про ухилянтів вони використовують зі спільної електронної системи. Про це розповів адвокат Роман Сімутін на своєму каналі в YouTube, пише Знай.ua.
Правозахисник розповів про реальний випадок, який трапився з одним з його клієнтів. Чоловіка затримали поліцейські у столичному метро, відвезли до відділку та дали підписувати якісь документи.
За словами Сімутіна, подібні дії поліції є незаконними, адже затримання можливе лише в разі здійснення особою правопорушення і наявності доказів цього.
Те, що дані людини є в базі "Армор" і вона нібито перебуває в розшуку, без доказів порушення норм закону, не може бути підставою для затримання. У такому випадку, каже адвокат, можна було не лише не їхати до відділку, а й навіть не пред'являти документи.
"Перш ніж вимагати документи, повинні бути підстави, визначені статею 32 закону "Про Національну поліцію", а не просто "у нас воєнний стан, пред’яви документи," – пояснює Сімутін.
У подібних випадках юрист радить звертати увагу на такі важливі моменти:
вимога пред’явити документи для перевірки особи має відповідати нормам закону;
затримувати громадянина можуть лише у разі пред’явлення доказів вчинення нею правопорушення, а не наявності інформації в планшеті;
під час затримання має бути складений відповідний протокол затримання, а саме затримання можливе не більше, ніж на 3 години, причому відлік часу починається з моменту зупинки людини.
"Якщо хоч один із трьох пунктів не був виконаний – розвертайтеся та йдіть. Ви не повинні виконувати незаконні вимоги поліції", – резюмував Роман Сімутін.
Джерело: 5692.com.ua