Для того, щоб вступити на бакалаврат до вишів у 2024, вступники мають надати результати НМТ. Це можуть бути як результати цьогорічного мультіпредметного тесту, так і результати НМТ 2023 або 2022 року чи ЗНО 2021 років.
Проте не всі випускники шкіл успішно впоралися з НМТ і подолали мінімальний поріг балів. Через це вони втратили можливість брати участь у вступній кампанії до закладів вищої освіти в цьому році. Але для них є альтернативні шляхи вступу, повідомляє портал Освіта.
Вступ до коледжів
Ті вступники, які складали, але не склали НМТ, мають право вступати до закладів фахової передвищої освіти – коледжів. Подати заяви про вступ можливо з 5 до 22 липня (можливий додатковий набір на контракт за умови зарахування не пізніше 31 жовтня).
У такому разі за три роки вступники можуть здобути освітній ступінь "фаховий молодший бакалавр" за обраним фахом. Після цього вони зможуть вступити до вишу і продовжити навчання за скороченим терміном.
Зазвичай вступ до коледжів відбувається за результатами індивідуальної співбесіди (усний іспит, тестування тощо), творчого конкурсу, розгляду мотиваційного лист
Вступ до профтехів
Без складання НМТ можна вступити до закладів професійно-технічної освіти. Такі вступники за 1-1,5 роки зможуть отримати першу професію.
Кожний профтех самостійно визначає етапи конкурсного відбору для вступників. Проте зазвичай рейтинг формується за середнім балом документа про повну загальну середню освіту (шкільного атестату).
Gap year
Gap year чи Post Graduate year – це "вільний" рік між випуском зі школи та вступом до університету. Поки що така практика не надто поширена в Україні, але є популярною в Європі й Америці.
Цей період випускники шкіл можуть використати для того, щоб визначитися, що він хоче робити після закінчення закладу освіти. Так, можна займатися волонтерством, подорожами, знайти тимчасову роботу або якісь навчальні курси. Усе це допоможе визначитися з уподобаннями та обрати професійну сферу, з якою вступник хоче пов’язати подальше життя.
Також за цей рік можна якісніше підготуватися до вступних іспитів у наступному році – як самостійно, так і за допомогою репетиторів. Тоді шанси отримати кращий результат і вступити до омріяного вишу будуть вищими.
Джерело: 5692.com.ua