У липні 2023 року Верховна Рада ухвалила урядовий законопроєкт про легалізацію медичного канабісу, а у жовтні документ був підтриманий до другого читання Комітетом ВР з питань здоровʼя. Ця подія є важливою для мільйонів українських пацієнтів, що страждають від важких патологій.
Варто розуміти, що мета застосування та методи контролю обігу медичного канабісу суттєво відрізняються від рекреаційного канабісу. До того ж одночасно в Україні працюють над методами запобігання створенню "чорного ринку" та корупції. Але росіяни поширюють фейки про цей закон, говорячи про те, що нібито в Україні хочуть легалізувати рекреаційний канабіс, у зв'язку з чим "корупція злетить на новий рівень", пише РБК-Україна.
Що потрібно знати українцям
Фейк з'явився на одному з російських Telegram-каналів, де повідомили, що в Україні легалізовують рекреаційний канабіс, при цьому не розробляючи жодних способів боротьби з нелегальним ввезенням, через що рівень корупції в країні зросте.
Насправді в Україні мають намір легалізувати медичний канабіс, а не рекреаційний. Відрізняється він тим, що в цій сировині низький рівень тетрагідроканабінолу – основного психоактивного компоненту канабісу.
Головний лікувальний компонент медичного канабісу – канабідіол. Ця речовина не має вираженої психоактивної дії, але здатна значно полегшувати симптоми багатьох тяжких захворювань.
Що стосується зростання рівня корупції, то разом із легалізацією мають бути внесені відповідні зміни у законодавчих нормах, якими регулюється обіг наркотичних засобів.
Звичайно, тут також можливі зловживання, як, наприклад з антибактеріальними лікарськими засобами. Проте звертаю увагу, що ліки з канабісу будуть належати до групи наркотичних препаратів, тобто відпускатимуться не всіма аптеками й за особливими рецептами, – пояснила юрист Наталя Щукіна виданню "РБК-Україна".
При цьому, за словами експертки, не варто побоюватись зловживання лікарями на виписування рецептів. Вона пояснює це тим, що медичний канабіс не має очікуваного ефекту ейфорії, тому особи, які вживають наркотики, "не зможуть задовольнити свої потреби ліками на основі конопель".
Наразі електронна система охорони здоров'я в Україні дозволяє прослідкувати виписування лікарями рецептів на всі препарати, тому зловживання приховати буде неможливо.
Джерело: 5692.com.ua