В Україні зменшили призовний вік від 27 до 25 років, що пов'язано із необхідністю формування резервів армії та поповнення втрат. Відповідний закон про внесення змін до Закону "Про військовий обов'язок і військову службу" президент підписав на початку квітня 2024 року, хоча Верховна Рада ухвалила його ще майже рік тому.
Які зміни передбачають норми нового закону і що вони означають для українців.
Що означає зменшення призовного віку
Як пояснили у Генеральному штабі Збройних сил, українці, які досягли 25-річного віку, підлягатимуть зняттю з військового обліку призовників та взяттю на військовий облік військовозобов'язаних.
Удосконалення організації військового обліку призовників здійснюється в контексті реформування системи підготовки громадян до проходження військової служби та готовності до виконання конституційного обов'язку із захисту Батьківщини, – сказали у Генштабі.
З набуттям чинності цього закону ТЦК здійснюватимуть виклик громадян, які перебували на військовому обліку призовників та досягли 25-річного віку з метою:
- уточнення облікових даних;
- проходження медичного огляду;
- оформлення відповідних військово-облікових документів.
Тому чоловікам, що досягли віку 25 років, варто очікувати повістку від ТЦК. Якщо за результатами ВЛК чоловіка буде визнано придатним до військової служби і жодних підстав для відстрочки від служби він не матиме, тоді такий громадянин підлягатиме призову.
Джерело: 5692.com.ua