Українці щомісячно отримують рахунки за комунальні послуги, зокрема за електроенергію. Рахунки надсилаються всім споживачам, навіть якщо у квартирі ніхто не проживає. У таких випадках через деякий час можна отримати чималий борг в рахунку, хоча насправді електроенергія за цей період не споживалась.
Що потрібно зробити власникам житла, якщо в квартирі довго ніхто не проживає, щоб не накопичити боргів, розповів електропостачальник YASNO, пише The Page.
Як зазначили в компанії, причина появи боргів пов'язана з тим, що споживачі не передають показання електролічильників. Якщо оператор системи розподілу не отримує дані лічильника, за правилами, він розраховує обсяги споживання електроенергії відповідно до показників середньодобового споживання.
Далі ці обсяги передаються постачальнику, який застосовує тариф і виставляє рахунок. Клієнти зазвичай не сплачують ці рахунки, адже вважають їх помилковими, тому починає накопичуватись заборгованість.
Як уникнути накопичення боргів
У YASNO пояснили, що у разі, якщо в квартирі ніхто не проживає, але залишається працюючим холодильник або інша техніка, слід щомісячно передавати орієнтовні показання за спожиту електроенергію. Для цього потрібно кожного місяця до останніх зафіксованих показань додавати 2-5 кВт∙год і проводити за них оплату.
Далі, після повернення додому, власник житла має сфотографувати дані лічильника або запросити контролера ОСР для звірки та перерахунку. Тоді не будуть нараховуватися зайві кіловати, і клієнту не будуть відправляти повідомлення про заборгованість.
Якщо в квартирі вимкнені всі електроприлади, слід щомісячно передавати одні й ті ж самі показання електролічильника. Тобто у такому випадку потрібно просто кожного разу передавати показання, які були зафіксовані останнього разу перед від'їздом.
Як і коли передавати показання лічильника
Показання лічильника електроенергії потрібно передавати у період, що відраховується за дві дні до кінця місяця та протягом трьох днів наступного. Користуючись онлайн-сервісами YASNO, це можна зробити дистанційно, незалежно від місця перебування:
за допомогою особистого кабінету на сайті;
через мобільний застосунок;
через чатботи у Viber і Telegram;
через форму на сайті;
звернувшись до YASNO у Facebook в особисті повідомлення.
Джерело: 5692.com.ua