Іноді життя складається так, що військова служба — не на першому місці. Хтось мусить доглядати батьків, у когось складні життєві обставини. І от, здається, знайшли вихід: написали рапорт, пройшли всю паперову тяганину, і нарешті — звільнення зі служби за сімейними обставинами.
Але не варто думати, що це вже фінішна пряма.
Повернувся до цивільного життя – ставай на облік
Юрист Ярослав Звоненко пояснює: як тільки демобілізували, ваша особова справа прямує разом із вами до ТЦК та СП.
І ось що цікаво: навіть якщо ви вже не у формі — вас ставлять на облік. Просто так, про всяк випадок.
Можна взяти паузу, але не завжди
І тут, здається, знову дежавю — підстави для звільнення автоматично стають причиною для відстрочки. Тобто, умовно кажучи, якщо ти звільнився, бо доглядаєш маму з інвалідністю, тебе не чіпатимуть. Але лише доти, доки підстава залишається актуальною.
І от тут починається найцікавіше.
А якщо обставини зміняться
Уявімо ситуацію. Людина, за якою ви доглядли — скажімо, батько з інвалідністю — померла. Жорстко, але в житті буває по-різному. І що тоді? Правильно — підстава для відстрочки зникає. А це означає лише одне: вас можуть знову мобілізувати.
Без паніки, але факт залишається фактом.
Війна триває — закони теж у дії
З моменту вторгнення Росії в Україну у 2022 році, в нас триває воєнний стан. Мобілізація — теж не зникла. Вона лише періодично оновлюється й продовжується.
До речі, у 2024 році вікову межу для військового обліку знизили з 27 до 25. І хоча хлопці віком від 18 до 25 років офіційно є призовниками й ще не підлягають обов’язковій мобілізації, це питання все одно важливо тримати на контролі.
Молодь — теж у грі, але за контрактом
До речі, є ще одна ініціатива — "Контракт 18–24". Це для тих, хто хоче не просто "відбути", а добровільно піти до армії, підписавши контракт на рік і отримати за це… ні багато ні мало — мільйон гривень. Таке собі поєднання патріотизму з практичністю.
Джерело: 5692.com.ua