За першу половину 2023-го року українці придбали нових машин майже на 1 мільярд доларів. А це на 58% більше, ніж за цей же період минулого року. Загалом було куплено 29 314 нових легкових авто. Таку ж тенденцію можна помітити і на ринку вживаних автомобілів, з січня по червень 2023-го року там позначка сягнула 375 000.
Про це повідомили на порталі Forbes, посилаючись на дані агенства AUTO-Consulting.
Як розвиватиметься ринок автомобілів в Україні
Як прогнозують експерти, до кінця року кількість продажу нових авто в Україні може зрости до 70 000. Варто зазначити, що в 2022-му ця цифра була на позначці в 40 000. Найбільше нових авто українці купували в 2021-му, тоді їхня кількість зросла до 104 тисяч..
Враховуючи бойові дії у пʼяти областях, це буде просто фантастичний результат, – прогнозує директор AUTO-Consulting Олег Омельницький.
Схожа тенденція спостерігається і на ринку комерційних авто. Там за перше півріччя 2023-го продажі зросли на 52%. Однак, як стверджує Олег Омельницьий, традиційно люди активніше купують авто в другій половину року.
Стане зрозуміло, чи 6000 авто на місяць – це наш пік, чи ринок продовжить зростання й у 2023-му, – каже він.
Скільки у середньому коштував новий автомобіль
Середня ціна нових автомобілів, які купували українці складала близько 33 000 євро. Варто зазначити, що вартість доставки машини в Україну в перші місяці повномасштабної війни зросла майже в 10 разів (2 тисячі доларів), однак зараз ця сума опустилась до рівня 500 доларів за машину.
Ринок стабілізується після суттєвих коливань торік, оператори налагодили логістику. Суттєвих коливань до кінця року не очікується, – каже Омельницький.
Причини росту продажу авто
Як стверджує Юрій Гайдай, старший економіст ЦЕС, зростання автомобільного ринку – це індикатор позитивних довгострокових очікувань.
Варто зазначити, що особливістю автомобільного ринку у першій половині 2023-го року стала дуже велика частка проданих авто преміумкласу, яка сягнула аж 20%.
Торік цей показник був на рівні 14–15%. Під час війни люди не відкладають купівлю дорогих речей на потім, – каже Олег Омельницький
До того ж, на відміну від попередніх років, у 2023-му основні закупівлі на автомобільному ринку робили державні органи, силові структури та бізнес, а не населення. Вони купували вантажівки та авто для розбудови логістики через західний кордон, а також транспорт на заміну знищеному в ході бойових дій.
Джерело: 5692.com.ua