Чи можна спати при кондиціонері та як ним користуватись, щоб не захворіти: 5 важливих рекомендацій

Під час літньої спеки справжнім порятунком у приміщенні чи в машині стають кондиціонери. Особливо необхідними ці пристрої є для літніх людей, для тих, хто страждає на серцево-судинні захворювання, алергію, бронхіальну астму. Але за безлічі позитивних властивостей кондиціонер може і нашкодити, якщо ним неправильно користуватись.
Небезпека кондиціонера
Даруючи приємну прохолоду в приміщенні, кондиціонер водночас підвищує ризик застуди через переохолодження. Крім того, через надмірне використання кондиціонерів підвищується ризик розвитку і поширення шкідливих вірусів, бактерій, грибків. Переважно це стосується пристроїв старого зразку.
Не варто забувати і про шум від кондиціонеру, який також має вплив на організм людини. Якщо протягом тривалого часу перебувати у приміщенні з працюючим кондиціонером, до шуму можна звикнути, але при цьому втратити гостроту шуму. Вплив звуку кондиціонеру подібний до звуку великого шосе чи аеропорту, до яких звикають люди, що живуть поряд.
Яка температура є оптимальною
У теплу пору року оптимальна температура повітря у приміщенні складає 22-25 градусів. Навіть якщо виникає бажання швидко охолодитися, фахівці не радять опускати її нижче цих показників.
Охолодивши приміщення, кондиціонер варто вимкнути. Знов можна його ввімкнути, коли повітря у приміщенні почне нагріватися.
Щоб контролювати роботу кондиціонера, можна встановлювати спеціальний таймер або придбати "розумну" розетку, яка працюватиме за необхідним графіком.
Як користуватись кондиціонером в машині
В авто кондиціонер слід вмикати тільки тоді, коли ввімкнений двигун. Якщо машина довго перебувала на сонці, для безпечного охолодження салону потрібно зробити наступне:

відкрити двері і провітрити салон;
запустити двигун;
вибрати комфортну температуру і ввімкнути кондиціонер на мінімальне обдування;
через кілька хвилин збільшити швидкість обдування або поставити автоматичний режим охолодження.

Чи можна спати з кондиціонером
Фахівці запевняють, що спати з включеним кондиціонером можна, якщо спека за вікном заважає нормальному відпочинку. Але при цьому слід контролювати, щоб потік повітря був направлений в стелю.
Якщо ви тільки плануєте придбати кондиціонер, зверніть увагу на ті, де є функція "sleep". Завдяки цій опції компресор уповільнюється, шуму від його роботи буде менше.
Як не захворіти від кондиціонеру
Під час використання кондиціонера експерти радять дотримуватись низки простих правил.

Уникайте різкого перепаду температур. Різниця між температурою повітря за вікном та температурою у приміщенні має бути в межах від 5 до 8 градусів, не більше. Різкі перепади температур можуть стати шоком для організму, що провокує розвиток риніту, фарингіту, ларингіту, циститу.
Регулярно провітрюйте приміщення. Кілька разів на день слід відкривати вікна і провітрювати приміщення протягом не менше 10 хвилин. Якщо цього не робити, в приміщенні накопичується вуглекислий газ, який провокує головний біль, стомлюваність, ускладнення дихання.
Слідкуйте за вологістю повітря. Під час роботи пристрою повітря висушується, що негативно впливає на слизові оболонки дихальних шляхів. При вологості менше 60-65% варто використовувати зволожувач повітря.
Уникайте прямих струменів повітря з кондиціонеру. Перебувати під протягом від кондиціонеру не можна. Це викликає переохолодження, наслідком чого можуть стати запальні процеси м'язів, нервів, дихальних шляхів. Краще спрямовувати лопаті пристрою догори.
Стежте за чистотою кондиціонера. Через забруднені фільтри кондиціонера повітря насичується шкідливими мікроорганізмами, які здатні викликати респіраторні захворювання. Тому слід регулярно їх чистити – не рідше одного разу на рік.
Джерело: 5692.com.ua