Примусове стягнення заборгованих коштів з рахунків громадян здійснюється державною виконавчою службою, яка виконує рішення судів та інших органів відповідно до законодавства України. Це передбачає арешт рахунків у банку, майна, відрахування із зарплат та соцвиплат.
Чи має право виконавча служба заблокувати зарплатну картку військовослужбовця під час війни, розповів голова Адвокатського об’єднання "Кравець і партнери" Ростислав Кравець, пишуть Факти ICTV.
За словами адвоката, військовослужбовці ЗСУ мають такі самі права та обов'язки, як і всі інші громадяни. Тому якщо військовий має заборгованість за кредитом, через несплату аліментів та в інших випадках, суд може накласти арешт на його рахунки. У свою чергу, за рішенням суду, виконавча служба може заблокувати картки та здійснити списання коштів.
Наразі жодних законодавчих заборон щодо блокування карток військовослужбовців не існує.
"У разі заборгованості компанія або особа звертаються до суду і стягується заборгованість. Отримують рішення суду, передають його виконавцю державному чи приватному, а той уже розшукує ці рахунки", – пояснив експерт.
Далі виконавець відправляє запит банку на блокування і списання коштів, причому списати можуть всю суму, яка є на рахунку. У такому разі військовослужбовець має право оскаржити рішення суду. При цьому, поки розглядатиметься справа, арешт з рахунку не знімуть.
Крім того, військовий може подати клопотання про те, щоб банківська установа списувала не всі кошти з рахунку, а частину.
Адвокат розповів, що, згідно з ухваленими змінами до закону "Про виконавче провадження" та прийнятим положенням, військовий може позначити це як виплату заробітної плати. Тоді банк буде залишати на рахунку щомісячно 13 400 гривень (розмір двох мінімальних зарплат). Це та сума, якою закон дозволяє користуватися клієнтам з арештами. Але інші кошти можуть списуватись.
Джерело: 5692.com.ua