Звичка залишати чеки прямо на касі, що практикують багато покупців, може обернутись неочікуваними неприємними наслідками. Забирати та викидати чеки у смітник магазину – також не кращий варіант. Через це виникають ризики, про які ви можете навіть не здогадуватись.
Чим саме загрожує така звичка і що потрібно робити з чеками, розповіли у телеграм-каналі "Три юриста".
Які наслідки можуть бути через цю звичку
Насамперед варто пам'ятати: у разі, якщо ви заходите у кілька торгових точок, то чек вам може знадобиться для підтвердження купівлі товарів, які є у вашій сумці. Охоронник може попросити пред'явити чек, щоб переконатися, що ви їх не вкрали.
Хоча довести покупку в іншому магазині можна і без чеку, наприклад, подивившись камери спостереження, але це займе чимало часу і нервів.
Більш вагомим аргументом є те, що залишений вами чек може потрапити до рук зловмисників. У чеку при оплаті через термінал відображаються деякі реквізити, які можуть використовувати шахраї. Наприклад, чотири останні цифри банківської картки. Це дає можливість знайти "жертву" у соцмережах, дізнатись номер телефону і провернути відому схему з "блокуванням" картки.
За цією схемою, зловмисники надсилають SMS про те, що ваша картка нібито заблокована і просять зв'язатися з ними. Через схвильованість "жертва" нерідко у таких ситуаціях втрачає пильність і повідомляє тризначний код картки. Завдяки цьому аферисти отримують доступ до банківського рахунку і крадуть гроші.
Щоб вберегтись від цього, слід уважніше ставитись до будь-яких підозрілих повідомлень. У разі сумнівів краще зателефонувати в банк для уточнення інформації.
Щодо поводження з чеками, їх фахівці радять забирати додому, а потім викидати, попередньо порвавши.
Джерело: 5692.com.ua