Департамент соціальної політики інформує

До Департаменту соціальної політики Кам’янської міської ради надходять багаточисельні звернення громадян з питань, що стосуються виплат призначених державних соціальних допомог.

Надаємо інформацію для кам’янчан, які отримують соціальну допомогу від держави.

Департаментом станом на 01.02.2020 року призначається 48 видів державних соціальних допомог,  компенсацій та пільг, в т.ч. допомоги сім’ям з дітьми, допомоги особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, пільги та житлові субсидії, адресні допомоги внутрішньо переміщеним особам та інші.

Фінансування зазначених допомог проводиться за рахунок коштів державного бюджету, дата фінансування законодавством не визначена, але при надходженні фінансування, департаментом протягом двох робочих днів здійснюється виплата зазначених допомог через управління державної казначейської служби. 

Виключення становлять кошти нарахованих пільг та житлових субсидій у грошовій безготівковій формі. В цьому випадку Мінсоцполітики здійснює переказ коштів на рахунки отримувачів пільг та субсидій безпосередньо через АТ «Ощадбанк»

Перерахування коштів за послуги здійснюється АТ «Ощадбанк» в такій послідовності: постачання теплової енергії, постачання та розподіл природного газу або постачання та розподіл електричної енергії за наявності відповідного виду індивідуального опалення, централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, постачання та розподіл електричної енергії, постачання та розподіл природного газу, поводження з побутовими відходами, послуги з управління багатоквартирним будинком, внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами.

Одержувач житлової субсидії може визначити іншу послідовність перерахування коштів за послуги шляхом подання відповідної заяви до управління соціального захисту населення.

Як повідомляють в департаменті соціальної політики міської ради у січні 2020 року було в повному обсязі профінансовано суми коштів нарахованих пільг і субсидій за грудень 2019 року, державних соціальних допомог за січень поточного року. Станом на 04.02.2020 надійшли кошти за нараховані у січні 2020 року пільги і субсидії, а незабаром  очікується надходження фінансування по державним соціальним допомогам.