Українці мають можливість отримувати медичні послуги без направлення від сімейного лікаря. Це стало можливим завдяки реформі системи охорони здоров'я та програмі медичних гарантій. До яких лікарів можна звернутися та які умови необхідно виконати для отримання безоплатної медичної допомоги, розповіли в Кабміні.
Консультації без направлення
Згідно з інформацією, наданою Кабінетом Міністрів України, українці можуть безкоштовно отримати медичні послуги у ряді спеціалістів без направлення від сімейного лікаря. Це є значним полегшенням для багатьох пацієнтів, адже дозволяє скоротити час на отримання необхідної медичної допомоги.
Для отримання медичної допомоги без направлення необхідно звернутися до медичного закладу, який має договір з Національною службою здоров'я України за пакетом "Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах". Пацієнти можуть без направлення звернутися до наступних лікарів:
- акушер-гінеколог: спеціалізується на жіночому здоров'ї, включаючи вагітність, пологи, післяпологовий період, а також лікування захворювань жіночої репродуктивної системи.
- психіатр: проводить діагностику, лікування та профілактику психічних розладів.
- психолог: допомагає у вирішенні психологічних проблем, надає консультації з приводу стресу, тривоги, депресії та інших психологічних станів.
- нарколог: займається діагностикою та лікуванням залежностей, включаючи алкоголізм, наркоманію та токсикоманію.
- фтизіатр: спеціаліст з діагностики та лікування туберкульозу.
- педіатр: лікар, який займається здоров'ям дітей від народження до підліткового віку. Без направлення до педіатра можна звернутися для планових оглядів, вакцинації та лікування дитячих хвороб.
- лікар, у якого пацієнт перебуває під медичним наглядом через хронічне захворювання: це можуть бути кардіологи, ендокринологи, ревматологи та інші спеціалісти, які надають постійний медичний супровід пацієнтам з хронічними захворюваннями.
Як скористатися послугою
Щоб скористатися можливістю отримання медичної допомоги без направлення, необхідно:
- знайти медичний заклад, який має договір з НСЗУ: інформацію про такі заклади можна отримати на офіційному сайті НСЗУ або у свого сімейного лікаря.
- записатися на прийом до потрібного спеціаліста: це можна зробити через контактний центр медичного закладу або безпосередньо звернувшись до реєстратури.
- пред'явити документ, що підтверджує особу, під час візиту до лікаря.
Такі можливості, зокрема, дозволяють пацієнтам швидше отримувати необхідну допомогу, зменшують навантаження на сімейних лікарів та сприяють загальному покращенню якості медичних послуг.
Джерело: 5692.com.ua