Голова села Єлизаветівка провів спільну прес-конференцію з НАК «Нафтогаз України»

Мета прес-конференції – незручні питання до НАК “Нафтогаз України” щодо ситуації, яка склалась в газовій сфері України, монопольного становища кіпрських облгазів з невизначеним бенефіціаром, тарифів та захисту прав населення.

Учасники:
– Олексій Хабатюк – заступник директора департаменту енергоефективності НАК «Нафтогаз України»;
– Михайло Савченко – директор ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України»;
– Олександр Бутенко – заступник директора з питань роботи з контрагентами ДК «Газ України»;
Максим Голосний – представник місцевого самоврядування;
– Олена Осмоловська – модератор.

Чиновники констатували масові зловживання облгазами і газссбутами монопольним становищем:

  • приписування споживачам заборгованості за попередні роки нібито «з метою приведення обсягу спожитого газу до нормальних умов» (до обсягу газу при 20С).
  • нав’язування Газзбутом постачальника газу – облгазу (підприємства з єдиним власником), при підписанні договору про приєднання до мереж (наприклад, для багатоквартирних будинків)
  • масові приписки (практично тотальні) до рахунків за газ, що виставляють індивідуальним споживачам.

Представники Нафтогазу заявили, що більшість облгазів належить одному кінцевому бенефіціару, проте порадили кожному конкретному споживачеві боротися за свої права за допомогою скарг до Нацкомісії з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, замість того, щоби вирішити питання про монопольне становище на ринку збуту газу через Антимонопольний комітет на підставі постанови Кабміну від 18.10.2018 №867.
Постанова містить посилання на закон «Про ринок природного газу», яким облгазам заборонено купувати газ для потреб населення, державних і комунальних підприємств, а також підприємств теплокомуненерго, що постачають тепло й гарячу воду для населення за спеціальними цінами, у всіх постачальників, окрім Нафтогазу.

Максим Голосний наголосив про те, що найближчим часом буде напрацьований правовий механізм вільної та безперешкодної зміни постачальника газу, зокрема з державними компаніями, які мають правоустановчі документи на газ та сплачують податки в Україні.

А також повідомив, що з Банкової поступила вказівка до телеканалів вилучити всі фрагменти прес-конференції з Голосним:

«Разом з НАК “Нафтогаз” напрацьовуємо механізм укладання прямих договорів з вітчизняним постачальником газу, без кіпрських “прокладок”. Цю тему заборонено піднімати в інформаційному просторі. А ми піднімемо. І покажемо. То хто ж кришує кіпрські газові офшори?»

Нагадаємо, що Максим Голосний, громадський діяч, правозахисник та голова сільської ради вже тривалий термін відмовляється укладати договори з газопостачальними компаніями кіпрського походження, не платить за газ та від імені органу місцевого самоврядування веде боротьбу за конституційні права громадян в суді, намагаючись з’ясувати чий газ постачають українцям та яка його справжня ціна.