Калій йодид не для всіх: лікар попередив, кому не можна його пити через ризики для здоров’я

Потенційна аварія на Запорізькій АЕС спричиняє паніку серед українців, тому вони відчайдушно розкупили весь наявний калій йодид в аптеках і сперечаються між собою, чи варто пити йод при можливому радіаційному викиді. Більшість заплуталась в рекомендаціях медпрацівників та енергетиків. Ми чітко визначили, як і кому слід пити йод при радіації, а кому категорично не можна приймати цей препарат.
Енергетики запевняють, що, оскільки ще з вересня всі реактори станції припинили свою роботу, то вони не продукують радіоактивний йод. З цього випливає, що у випадку аварії на ЗАЕС приймати йод не варто ні в якому вигляді.
Попри це вітчизняні медики діляться різноманітними порадами щодо прийому йодиду калію на випадок аварії. Саме це плутає наших громадян і вони достеменно не знають: чи потрібно все ж таки приймати цей препарат при радіації, чи ні?
Велика кількість фахівців радить все ж придбати калію йодид на випадок якихось несподіваних обставин для власного спокою, але ні в якому разі не приймати без офіційного повідомлення органів влади. Для профілактики цей препарат теж категорично заборонено пити.
Терапевт, ендокринолог Марина Крапівнер розповіла про те, що йодид калію може захистити організм лише від радіоактивного йоду і лише щитоподібну залозу.
Вона зауважила: "Ніякі інші тканини і ні від яких інших радіоактивних частинок калію йодид не допоможе".
Коли потрібно пити йод при радіації
Пані Марина зазначила, що приймати йодид калію слід протягом перших півгодини після катастрофи і лише за вказівкою органів влади. Якщо ж терористичний акт на ЗАЕС все ж трапиться, але від офіційних осіб не було попередження щодо прийому йодиду калію, то пити таблетки не варто. Варто чітко усвідомлювати, що даний препарат становить велику небезпеку для людського організму і здатен спричинити важкі побічні ефекти, а в найгіршому випадку- аж до летального результату.
Кому заборонено приймати йодид калію
Калій йодид забороняється приймати особам, чий вік перевищує 40 років. Марина Крапівнер нагадує: "Після 40 років вважається, що люди виконали свою репродуктивну функцію… після 40 років ми вже не захищаємо щитовидну залозу від радіації". У такому віці прийом калій йодиду не принесе жодної користі.
А ще фахівець запевняє, що приймати йодид калію не слід людям з гіпертеріозом і з алергією на йод.
Людям з видаленою щитоподібною залозою теж не варто приймати препарат. Вони не здатні засвоювати радіоактивний йод без залози, тому і захищати організм від нього їм не потрібно.
Чому не можна пити рідкий йод
Марина Крапівнер попереджає, що рідкий йод не є альтернативою йодиду калію: "Це різні форми препарату. Звичайний йод, яким ми мажемо рани, не призначений для внутрішнього використання". Приймати йод всередину дуже небезпечно для організму.
Крім цього, не є замінниками калію йодиду також йодомарин і розчин "Люголь". Вони не захистять щитовидну залозу від радіації, зате можуть нашкодити самопочуттю.
Джерело: 5692.com.ua