Протягом тривалого часу точилися суперечки – чи може регулярне вживання мінеральної води спричинити появу каменів у нирках.
Науковці поділилися своєю думкою і тепер, з огляду на думку експертів, кожен із нас може обрати – вживати мінеральну воду чи утриматися від цього.
Мінеральна вода і камені в нирках
Перш за все, потрібно знати, що жодних надійних доказів того, що мінералка може стати причиною утворення каменів, не існує. Підтвердити або спростувати цю версію можна тільки після проведення подвійних сліпих плацебо-контрольованих досліджень.
Але таких досліджень наразі не проведено. "Це дійсно недостатньо вивчено", – сказав доктор медичних наук, доцент урології Веслі Маєр.
Теоретично вживання мінералки може спричинити утворення каменів, ризик може підвищуватися через бікарбонат натрію, що міститься в такій воді. Але це теорія – жодних підтверджень не існує.
Уролог, доктор медичних наук Філіп Хекстра вважає, що підвищене вживання будь-якої води швидше знижує ризик появи каменів. Він зазначив, що його думка стосується і газованої, і негазованої мінеральної води.
Причиною виникнення каменів у нирках є саме недостатнє споживання рідини, а кальцій, що міститься в мінералці, знижує ризик, а не підвищує його.
Джерело: 5692.com.ua