Компенсація у повному розмірі: як при здачі квитків на поїзди “Укрзалізниці” повернути всі гроші

Правила перевезень поїздами в Україні передбачають можливість повернення квитків. У деяких випадках пасажиру повертають всю вартість проїзного документа.
Про особливості здачі квитків розповів автор облога "Залізні магістралі", експерт із залізничного транспорту Олег Васильєв у коментарі TRAVEL РБК-Україна.
У яких можна здати квиток та отримати більшу частину коштів
Згідно із законом "Про захист прав споживачів", "Укрзалізниця" має здійснити повернення коштів за послугу, якою не скористався споживач. Сума залежить від часу, коли відбувається повернення квитків, а саме:

якщо квиток повертається не пізніше 24 години до відправлення поїзда, компенсується повна вартість квитка та плацкарти, але з утриманням комісійного збору за послугу повернення (60 грн у мобільному додатку);
у разі повернення від 24 до 6 години до відправлення поїзда, виплачується повна вартість квитка та половина вартості плацкарти;
якщо до відправлення залишається 6 годин і менше, компенсується тільки вартість квитка.

При цьому, як зазначив експерт, слід враховувати, що в мобільному додатку "УЗ" квиток неможливо здати, якщо до відправлення поїзда менше 1 години, хоча це суперечить Правилам перевезень залізницею.

Однак повернути кошти у такому разі можливо шляхом складання претензії на адресу перевізника, – додав Васильєв.

Повернення квитка після відправлення поїзда
Якщо з поважних причин пасажир не зміг скористатись квитком і повертає його пізніше 1 години після відправлення поїзда, тоді потрібно скласти заяву на адресу перевізника. До заяви додаються проїзні документи та документи, що підтверджують поважну причину (хвороба, нещасний випадок тощо).
У такому разі обов'язковому поверненню підлягає сума страхового збору, включаючи вартість квитка. Вираховується вартість плацкарти та послуги за повернення квитка.
Повернення квитків у разі скасуванні або запізненні рейсу
"Укрзалізниця" повертає 100 % від суми, сплаченої за квиток, без утримання комісійних зборів у таких випадках:

при запізненні поїзда на станцію більш як на 1 годину;
при офіційному скасуванні рейсу;
якщо через запізнення поїзда пасажир не встиг на пересадку транзитною станцією.

Якщо трапляється перерва у русі поїздів, незалежно від причини, пасажир має право отримати на станції, де він затримався через перерву, повну вартість проїзних документів від станції відправлення.
Джерело: 5692.com.ua