Кому належить 100% компенсація за “лікарняним”: перелік категорій громадян

На сайті Пенсійного фонду України з'явилася інформація про те, в яких ситуаціях громадяни можуть розраховувати на повну компенсацію за лікарняним листом.
Більшості українців відомо, що їм належать виплати за лікарняним. Але потрібно знати й те, що сума в кожному випадку розраховуватиметься індивідуально і залежатиме від кількох чинників.
Згідно із Законом "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" оплата за листком непрацездатності у 100% середній зарплаті розмірі належить особам, які мають трудовий стаж понад вісім років.
Але є ще сім категорій громадян, які можуть претендувати на повну виплату незалежно від стажу. До них належать:

громадяни, віднесені до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
один із батьків або особа, яка їх замінює, доглядають за хворою дитиною віком до 14 років, яка постраждала внаслідок катастрофи в Чорнобилі;
ветерани війни, постраждалі учасники Революції Гідності та члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни;
члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;
особи, віднесені до жертв нацистських переслідувань;
донори, які мають право на пільгу;
реабілітовані, жертви репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років.

Процедура відкриття лікарняного листа
Лікарняний лист можна відкрити, скориставшись електронним реєстром Пенсійного фонду. Підставами для його відкриття є:

Медичний висновок;
Рішення піклування або органу опіки.

Зміни, що діють під час воєнного положення
На час дії в Україні воєнного стану та ще три місяці після його припинення, дозволено видавати громадянам лікарняні, роздруковані на аркуші білого паперу за встановленим МОЗ зразком. Такий листок у цей час має таку саму силу, як і лікарняний листок, видрукуваний на бланку.
Кому в Україні видають "лікарняні":

громадянам України, іноземцям, особам без громадянства, які проживають в Україні та працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб, у тому числі в іноземних дипломатичних представництвах і консульських установах;
особам, обраним до органів державної влади, місцевого самоврядування та інших органів, у тому числі громадських організацій;
членам колективних підприємств, сільськогосподарських та інших виробничих кооперативів;
самозайнятим громадянам.
громадянам України, які постійно проживають на території України і працюють на умовах трудового договору (контракту) за межами України та не застраховані в системі соцстрахування країни, в якій вони перебувають.
Джерело: 5692.com.ua