Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який вносить зміни до правил імміграції. Частина нових положень торкається отримання дозволу на проживання в державі через шлюб. Тепер для цього кожен з подружжя має погодитись на перевірку. Проводитиме її Державна міграційна служба України.
У яких випадках шлюб визнаватимуть фіктивним
Найчастіше фіктивним шлюбом з українками чи українцями, аби покинути Батьківщину, укладали Громадяни Афганістану, Пакистану, Ірану та Іраку.
Моніторинг міграційних процесів за 2018—2020 роки засвідчив значне поширення легалізації іноземців через укладення шлюбу. Протягом цих двох років у кілька разів збільшилася кількість спроб переправлення в Україну громадян Афганістану, Пакистану, Ірану, Іраку. Всі вони були начебто під приводом об’єднання сім’ї у зв’язку з одруженням з громадянками України, — зазначається в пояснювальній записці законопроєкту.
Тепер людина, яка хоче отримати дозвіл на імміграцію в Україну через шлюб, має разом із нареченим чи нареченою дати письмову згоду на перевірку, яка проходитиме у формі співбесіди або письмового тесту.
Міграційна служба визнає шлюб фіктивним, якщо:
один із подружжя отримав компенсацію в обмін на укладення шлюбу;
наречені не проживають разом;
наречені не зустрічалися або не спілкувалися до укладення шлюбу;
не мають спільної мови спілкування;
один із подружжя раніше вже перебував у фіктивному шлюбі;
не знають один про одного дані особистого характеру;
подружжя відмовляється надати згоду на перевірку.
Джерело: 5692.com.ua