Сон – необхідна складова життя людини, адже кожному потрібен відпочинок. Проте мало хто знає, що правильна поза для сну може сприяти кращому відновленню нашого організму.
Чи варто спати на животі?
Сон на животі негативно позначається на здоров'ї людини. У такій позі м'язи гірше розслабляються й людина не може нормально відпочити. Крім того, сон на животі погано впливає на хребет. Особливо це стосується чоловіків, які мають зайву вагу.
Чи можна спати на спині?
Спеціалісти стверджують, що сон на спині сприяє появі печії та знижує вентиляцію нижніх задніх відділень легень.
Крім того, така поза провокує хропіння, у тому числі й в здорових людей. А це, у свою чергу, може мати серйозні наслідки для здоров'я людини. Адже в мозку людини вдень накопичуються токсини, а лежання на спині заважає їхньому відтоку.
З часом хропіння, до речі, може посилюватись. А це, за твердженням дослідників, може збільшити ризик атеросклерозу.
Пояснюють це тим, що вібрація від хропіння передається на сонні артерії, механізм дії тут приблизно такий самий, як і за вібраційної хвороби. Вона виникає у людей, які працюють відбійним молотком і т.д. А американські вчені нещодавно встановили, що через вібрацію можуть руйнуватися бляшки у сонних артеріях. Всі ці стани загрожують інсультом, – стверджує лікар-сомнолог, кандидат медичних наук Михайло Полуектов.
Яка найкраща поза для сну?
Незважаючи на те, що багато людей вважають, що сон на лівому боку може спричинити проблеми з серцем, ця поза є чи не найбільш безпечною для людини.
Медики стверджують, що серце влаштовано так, що для нього тиск, який створюються під час лежання, не грає ніякої ролі.
Саме тому сон на правому або лівому боці є найбільш оптимальним варіантом.
Читайте також: Овочі можуть стати ледве не розкішшю: які продукти подорожчають у новому році
Що в коробці те й на коробці: як популярна марка морозива обманювала покупців
500 гривень щомісячної доплати до пенсії: хто має право отримувати
Джерело: 5692.com.ua