Більшість улюблених українцями страв господині готують на рослинній олії, найбільш затребуваною є соняшникова. На полицях супермаркетів сьогодні можна побачити десятки видів олії, але чи всі вони однаково корисні? Які олії краще використовувати для смаження, а які для заправки салатів? Відповіді на ці запитання дають професійні дієтологи.
Чому важливо правильно вибрати олію
Більшість покупців, збираючись придбати рослинну олію, вивчають етикетку, щоб зрозуміти, наскільки корисний цей продукт. Але експерти рекомендують звернути увагу на інший критерій, який важливий не менше, ніж кількість вітамінів і мікроелементів.
Температура димлення
Різні рослинні олії мають різний діапазон температур, до яких їх можна нагрівати, і відповідно, різну температуру димлення. Коли нагріта олія досягає температури димлення, вона стає нестабільною, її структура починає руйнуватися, виділяються вільні радикали. Більша частина корисних речовин зникає, виділяється акроелін, який надає продуктам смаку гару.
Оливкова
Оливкова олія, на думку фахівців, залишається "золотим стандартом" для тушкування, заправки і випічки. У ній багато вітаміну Е, це один із найкращих антиоксидантів. Температура димлення – 176 градусів.
Олія авокадо
Має нейтральний смак авокадо, тому підходить як для солоних, так і для солодких страв. Містить велику кількість олеїнової кислоти, яка корисна для серцево-судинної системи. Зберігає свої якості при нагріванні до високих температур. Температура димлення – 271 градус.
Кунжутне
Вживання кунжутної олії, згідно з дослідженнями, нормалізує рівень цукру в крові у людей, які страждають на діабет другого типу. Підходить для смаження, тушкування і заправки страв. Температура димлення – 210 градусів.
Сафлорова
Ця олія містить багато ненасичених жирних кислот. Її рекомендують вживати для профілактики діабету, захворювань серцево-судинної системи, а також для схуднення. Сафлорова олія чудово підійде для приготування соусів, маринадів, смаження та гриля. Температура димлення – 265 градусів.
Джерело: 5692.com.ua