Не розбавляє шлунковий сік та не допомагає схуднути: лікарка розвіяла 5 міфів про воду, які всі вважають істиною

У літню спеку тема важливості питного режиму та вживання чистої води підіймається частіше. Між тим, багато людей досі не впевнені, скільки саме потрібно пити води, чи можна водою запивати їжу і чи виводить вона "шлаки".
Лікар-гастоентеролог і терапевт Євгенія Белінська розповіла всю правду про воду і її користь, розвіюючи популярні міфи, пише Shuba.
Норма вживання води на добу – одна для всіх
Насправді немає універсальної норми вживання води. Те, скільки саме організму потрібно рідини, залежить від багатьох факторів:

стать;
вік;
фізична активність;
харчування;
навколишня температура;
стан здоров'я тощо.

Більше води потрібно пити вагітним, годуючим матерям, під час підвищеної температури тіла, при харчових отруєннях, інтенсивних фізичних навантаженнях, при прийомі деяких препаратів.
Якщо запивати їжу водою – вона не перетравиться
Лікар сказала, що це також міф. Воду не заборонено вживати під час їжі, оскільки вона не здатна впливати на концентрацію шлункового соку. Вона проходить через шлунок транзитом, не порушуючи процес травлення.
Води треба пити, навіть якщо не відчувається спрага
За словами Євгенії Белінської, води потрібно вживати стільки, скільки хочеться. Виключення складають лише порушення стану здоров'я, наприклад, гарячка, діарея, блювання.
Лікар пояснила, що наш організм цілком здатен коригувати свої потреби, а потреба у воді проявляться саме через спрагу. Тому не варто недооцінювати свій організм.
Якщо хочеш схуднути – треба пити багато води
Те, що вода розщеплює жир, – міф. Тому на схуднення вона не впливає. Але якщо водою замінити ці калорійні напої, це дійсно буде сприяти схудненню.

Інша справа, якщо людина замість води цілий день п’є соки, компоти, фреші, каву/чай/какао з цукром або солодкі газовані напої. Тоді так, варто замінити більшість із них на воду, – зазначила лікар.

Воду слід вживати для детоксу організму
Лікар пояснила, що за детоксикацію організму відповідають нирки, печінка, шкіра та лімфатична система. Якщо людина дійсно потребує дезінтоксикації, то її проводять в стаціонарі за допомогою внутрішньовенних інфузій та форсованого діурезу.

А от вивести водою "шлаки" — не дуже гарна ідея, – додала Белінська.

Крім того, лікар сказала, людям з якими діагнозами слід бути обережними із вживанням води:

серцево-судинні патології;
хвороби нирок;
хвороби печінки в стадії декомпенсації;
гіпотиреоз.
Джерело: 5692.com.ua