В Україні обмежено придатних чоловіків із певними захворюваннями визнають придатними до служби за конкретними військовими спеціальностями. Куди у такому разі можуть направляти осіб із безсимптомним ВІЛ, вилікуваним туберкульозом, гепатитом та психічними захворюваннями, розповідає Znaj.ua.
Як повідомив голова ВВК Деснянського району міста Києва Юрій Менджерес, чоловіки з розладами психіки обов'язково мають пройти ВЛК, де визначать їхню придатність.
Якщо за результатами буде встановлена шизофренія чи деменція, людей з такими діагнозами точно не направлятимуть до десантних військ. Проте вони зможуть служити в тилу, займатись документацією, або допомагати з ремонтом техніки, знаходячись поруч з зоною бойових дій.
Чоловіки, що мають в анамнезі вилікуваний туберкульоз і вже не представляють загрози для оточуючих, також можуть служити. У разі виявленого гепатиту потрібно встановити вид і перебіг захворювання.
Щодо вірусного гепатиту з незначним порушенням функцій, то тут, знову ж таки, у нас є розподіл гепатитів – А, В, С, D і Е. Тому все залежить від перебігу хвороби і кожен діагноз вивчається індивідуально з відповідним ухваленням рішення ВЛК, – зазначила юрист "Консультативно-діагностичного центру" Деснянського району Тетяна Шевченко.
У разі підтвердження у призовника безсимптомного ВІЛ під час проходження ВЛК, робиться відповідна примітка в документах. Таку особу можуть мобілізувати, але в разі поранення питання переливання крові вирішуватиметься виключно медичною військовою частиною, де служить ця людина. ВЛК не несе відповідальності за це, оскільки є проміжною ланкою між військкоматами та армією.
Джерело: 5692.com.ua