Немає такого свята: що говорить ПЦУ про свято Івана Купала

Традиційно в Україні 7 липня відзначають свято Івана Купала. За церковним же календарем цього дня відзначається Різдво Іоанна Предтечі. У ПЦУ прокоментували обидва свята і розповіли про те, що вважає Церква з того приводу.
Яке свято відзначати 7 липня
Представники ПЦУ на це запитання відповідають цілком однозначно: православні християни 7 липня за юліанським календарем вшановують Народження пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. Іоанн Предтеча – це той самий святий, який став Хрестителем Ісуса.
Хто такий Іван Купала
У ПЦУ також розповіли про свято, яке в Україні називають "Івана Купала". священнослужителі кажуть, що святого з таким ім'ям у християн ніколи не існувало. Купало – це ім'я давнього язичницького божества.
У різний час його вважали покровителем родючості, божеством продовження роду, богом земних плодів. Носив він і ще багато різних імен, і характеризували Купалу по-різному.
За старим календарем цей день святкували 24 червня, що відповідає 7 липня за нині чинним календарем. У будь-якому разі, Купало – язичницьке божество, якому, до того ж, приносили жертви.
Цікаво, що Іваном Купалу назвали вже в пізніший час, коли на зміну язичницьким віруванням та обрядам прийшло християнство. У ПЦУ також розповіли, що всі обряди на Купалу, пов'язані з водою, вогнем і Сонцем є суто язичницькими.
З огляду на ставлення церкви до дня Івана Купала, вірянам від участі в язичницьких обрядах слід відмовитися – так вважають у ПЦУ.
Джерело: 5692.com.ua