Нова схема крадіжки: як шахраї крадуть гроші з карток без SMS-підтвердження

З українських карток гроші автоматично списуються без підтвердження транзакції.
В Україні запрацювала нова схема шахрайства. Зловмисники використовують іноземні інтернет-магазини для крадіжки грошей жертв. Гроші з картки зникають без запиту підтвердження транзакції від банку.
Як працюють шахраї?
Зловмисникам спочатку потрібно отримати дані банківської картки жертви, щоб реалізувати схему виведення коштів через інтернет-магазини. Отримати таку інформацію не так вже й складно. Також можна придбати карткові дані українців, які зберігають персональні дані в інтернеті.
Потім шахрай вибирає товар в іноземному інтернет-магазині та вводить дані картки для оплати. У цьому випадку гроші автоматично списуються без інформування клієнта або запиту підтвердження транзакції.
Такі транзакції здійснюються відповідно до правил Міжнародної платіжної системи і не вимагають окремого дозволу від банків або клієнтів. Тому служба безпеки банку не фіксує порушень.
Чи повернуть вкрадені гроші?
Кошти після таких автоматичних платежів можна повернути, але зазвичай це нелегко і займає значну кількість часу.
Як зазначив один з клієнтів ПриватБанку, який став жертвою такої афери, спочатку йому обіцяли повернути гроші протягом 11 днів. Однак згодом з’ясувалося, що операція з виведення коштів повинна бути оскаржена згідно з правилами Міжнародної платіжної системи, за якою відбулася ця операція. Також розгляд заяви про скасування в цьому випадку триває максимум 120 днів.
З картки постраждалої клієнтки Привату зникли 10 572 грн, або майже 300 доларів. І йому, очевидно, доведеться чекати більше місяця, поки цю суму повернуть.
Як не стати жертвою шахраїв?
Щоб не стати жертвою шахрайства з дебетовими картками, ви повинні спочатку захистити свої особисті дані. Нікому не повідомляйте інформацію про картку, таку як дата випуску картки або код CVV. Також не можна вносити ці дані на сумнівні інтернет-ресурси. Адже саме так інформація про українські картки потрапляє до рук злочинців.
Якщо з картки вже було списано кошти, негайно зв’яжіться з гарячою лінією свого банку та повідомте подробиці того, що сталося. Адже якщо ви розберетеся в ситуації «по горячих слідах», ваші шанси повернути гроші набагато вищі.
Читайте також: Як українців обманюють на касах супермаркетів: в чому хитрість та як можна уберегтися
Хто з українців може не платити податок на квартири та будинки у 2023 році
"З'явитися до пункту комплектування ЗСУ" українцям розсилають фейкові повідомлення нібито від СБУ
Джерело: 5692.com.ua