Обов’язковий платіж після призначення субсидії: як його вирахувати

Для кожного домогосподарства обов'язковий платіж за житлово-комунальні послуги вираховується індивідуально. У Пенсійному фонді розповіли, що його розмір буде залежати від сукупного середньомісячного доходу та доходу на одну людину. Однак як його вирахувати, читайте далі.
Як вирахувати відсоток обов'язкового платежу та сам розмір платежу
За інформацією ПФУ, житлово-комунальна субсидія назначається у випадку, якщо між сумою плати за комунальні послуги в межах соціальних норм і нормативів та обсягом обов’язкового платежу є суттєва різниця.
Обов'язковий відсоток платежу вираховується за формулою, яка була затверджена постановою № 1156 (від 27.07.1998 р.) "Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії".
Аби вирахувати його, необхідно:

1. порахувати суму середньомісячного сукупного доходу домогосподарства;
2. отриману суму поділити на кількість членів родини, які проживають у домогосподарстві (таким чином ви дізнаєтесь середньомісячний дохід на одну людину);
3. дохід на одну людину треба поділити на актуальний розмір прожиткового мінімуму на одну особу (зараз це 2589 гривень);
4. результат, який ви отримаєте, треба поділити на 2 (це коефіцієнт для призначення житлової субсидії),
5. отриманий результат помножте на 15%.

Для того, щоб дізнатись розмір обов'язкового платежу, той результат, який ви отримали (обов'язковий відсоток платежу) помножте на суму середньомісячного сукупного доходу домогосподарства.
Джерело: 5692.com.ua