В Україні з 3 жовтня скасовано фіксований курс долара і запроваджується режим керованої гнучкості обмінного курсу валют. У зв'язку з цим обмінники, ймовірно, можуть різко підвищити курс долара.
Тому правильним рішенням для українців стане утримання від купівлі валюти хоча би на тиждень, щоб уникнути спекулятивного стрибку цін на іноземну валюту, пише Today із посиланням на видання OBOZREVATEL.
За словами начальника департаменту казначейства Глобус Банку Тараса Лісового, на першому етапі після кроків НБУ обмінники можуть підняти курс валют, щоб заробити якомога більше. І чим більший буде ажіотаж серед населення, тим вище обмінники підвищуватимуть курс долара.
Тому українці самі можуть звести нанівець бажання обмінників швидко заробити, користуючись ситуацією. Тож варто не заохочувати цей процес, просто відмовившись від активного скуповування валюти.
На першому етапі цілком можливо, що курс в обмінниках може стрибнути, проте цей ефект можна вважати "піною": за 1-1,5 тижня ситуація буде більш менш адекватною…Я б не радив громадянам вестись на політику обмінних пунктів, не піддаватися на "магічні захмарні цифри" і вже точно не бігти стрімголов скуповувати валюту, – зазначив Тарас Лісовий.
Режим керованого гнучкого обмінного курсу є перехідним періодом між фіксованим та плаваючим курсом. Нацбанк, даючи хід вільному ціноутворенню на ринку валют, не перестає стежити за дотриманням балансу попиту та пропозиції, щоб вчасно збити дефіцит.
Можливість продавати валюту у необхідній кількості для регулювання балансу з'явилась у НБУ завдяки накопиченню великого золотовалютного запасу. Проте, щоб Нацбанк не витрачав цей запас марно і щоб збити спекулятивні ціни, українцям важливо зараз не піддаватися паніці та не "штурмувати" обмінники, радить банкір.
Фактично НБУ зберігає за собою контроль за дотриманням балансу між попитом та пропозицією, що унеможливить появу будь-якого хаосу, – вважає експерт.
Джерело: 5692.com.ua