Національний банк України працює над рішенням про запровадження лімітів для вихідних карткових миттєвих переказів між фізичними особами (P2P). Такі операції будуть обмежені за кількістю та сумою коштів. Про це повідомили голова НБУ Андрій Пишний та його заступник Дмитро Олійник на зустрічі зі ЗМІ 23 травня 2024 року, повідомляє Укрінформ.
Вважаємо доцільним встановити ліміти для вихідних P2P-переказів з рахунків фізосіб у 100 тис. грн на місяць та обмежити кількість таких переказів 30 транзакціями впродовж місяця, – зазначив Дмитро Олійник.
Заступник голови Нацбанку додав, що введення таких лімітів не вплине на переважну частину клієнтів банків. Це стосується лише 2-5 % клієнтів. Завдяки такому рішенню вдасться ефективно боротися зі злочинними переказами через картки підставних фізичних осіб (так званими "дропами", "мулами").
Передбачається, що у подальшому буде створено реєстр скомпрометованих карток, які використовували для злочинних операцій і ухиляння від сплати податків.
Що стосується вхідних транзакцій, то їх обмежувати не планують, зокрема, щоб не ускладнювати діяльність волонтерів. Для таких клієнтів також можуть збільшувати ліміти вихідних P2P-переказів за рішенням банку, якщо будуть надані відповідні підстави та підтвердження.
При цьому обмежувати вхідні транзакції не планують, аби не ускладнювати, зокрема, волонтерам, які збирають донати. Передбачається, що за наявності підстав та підтверджень для них можуть за рішенням фінмоніторингу банку.
За повідомленням представників Нацбанку, держава втрачає щонайменше 100 млрд грн на рік через схеми з ПДВ, контрафакт, сірий ринок підакцизних товарів, зарплатню "у конвертах" тощо.
Якщо ці люди свідомо передають свої персональні дані щодо карток для незаконної діяльності, то скажіть, чим вони відрізняються від, наприклад, наркокур'єрів, – наголошує Андрій Пишний.
В НБУ переконані, що встановлення лімітів унеможливлять використання злочинних схем та тіньових переказів.
Підтримує таке рішення регулятора нардеп Ярослав Железняк. У своєму дописі в Телеграм він зазначив, що "радий, що НБУ готовий робити такі сміливі кроки".
Якщо ми хочемо справді закрити нелегальну ігорку не на словах, а насправді, треба закривати фінансові шлюзи…При тому, це ж не тільки ігорка так працює. А і нелегальні цигарки через ТГ-канали, ухилення від податків є-комерсом і навіть обіг наркотичних засобів, – пояснив Железняк.
Джерело: 5692.com.ua