Додатковою проблемою відключень світла в багатоквартирних будинках є те, що перестають працювати ліфти. А якщо електроенергію вимкнули під час підйому або спуску в ліфті – це ще більша неприємність. Тому краще уникати використання ліфтів у періоди, коли будинок може бути відключений від мережі (відповідно до графіків).
Також кожному, хто користується ліфтом, варто підготуватися до ймовірного застрягання в ньому, адже нерідко вимкнення світла бувають аварійними, тобто непрогнозованими.
Як діяти, якщо застрягли в ліфті
Як поводитися людині, яка застрягла в ліфті через вимкнення електроенергії, розповіли рятувальники. Важливі рекомендації:
- постаратися не панікувати;
- не натискати на всі кнопки поспіль, не стрибати та не намагатися відчинити двері ліфту самостійно;
- спробувати зв'язатися з диспетчером за допомогою кнопки виклику або з оператором аварійно-ліфтової служби, повідомити про своє місцеперебування;
- якщо диспетчер чи аварійно-ліфтова служба не відповідають чи не можуть допомогти, зателефонувати до служби "101", щоб викликати рятувальників;
- якщо немає телефону або відсутній мобільний зв'язок, слід кликати на допомогу мешканців будинку, які живуть поруч чи проходять повз;
- в очікуванні аварійної служби варто сісти на підлогу, витягнувши ноги, розстебнути верхній одяг, якщо жарко, за наявності води пити її помірно.
Зазвичай номер телефону гарячої лінії компанії, яка обслуговує ліфт, зазначають у ліфті або в під'їзді. Тому варто заздалегідь записати його собі.
Як підготувати "рятувальний бокс"
Крім того, на випадок непередбачуваних ситуацій варто спільно з іншими мешканцями будинку підготувати "рятувальний бокс". Туди слід покласти речі, які допоможуть людині, комфортно чекати на допомогу в разі екстреної зупинку ліфту.
Перелік речей для боксу:
- вода;
- одноразові стаканчики;
- ковдра;
- сміттєві пакети чи закрита пластикова посудина (для випорожнень);
- запаковані снеки, печиво;
- вологі та сухі серветки;
- заспокійливий препарат;
- ліхтарик.
Джерело: 5692.com.ua