Підозрілий кавун: як зрозуміти, що в ягоді є хімія та нітрати

В Україні починається сезон кавунів. Цю смугасту ягоду люблять практично всі, але не секрет, що під час її вирощування нерідко використовують хімікати. Нітрати та інші види хімічних речовин, що використовуються для обробки кавунів, можуть становити загрозу для здоров'я. Отруїтися можуть як дорослі, так і діти, але дитячий організм більш сприйнятливий до впливу хімії.
Для того щоб зрозуміти, "чистий" перед вами кавун чи він забруднений нітратами, не обов'язково купувати дорогий нітратомір. Цілком можна обійтися і підручними засобами.
Простий спосіб визначити якість кавуна
Потрібно знати, що кавун з нульовим вмістом нітратів виявити навряд чи вдасться. Тією чи іншою мірою вони присутні у всіх ягодах, важливо, щоб їхній вміст не перевищував норму. Норма, нагадаємо, 60 мг на 1 кг.
Визначити підвищений вміст нітратів можна за допомогою склянки з водою. Невеликий шматочок м'якоті кавуна потрібно опустити у воду і подивитися, чи не забарвиться вода. Якщо вода залишилася прозорою, то кавун "чистий", якщо забарвилася в рожевий колір – у ягоді багато нітратів. Про наявність великої кількості нітратів також можуть свідчити жорсткі жовті прожилки в м'якоті кавуна.
Які кавуни купувати не треба
Краще утриматися від придбання тріснутих, розрізаних, пошкоджених кавунів. Купуючи ягоду на ринку, бажано перевірити сертифікат якості – він має бути у кожного продавця. Перш ніж розрізати кавун, потрібно ретельно вимити його і залишити висихати, не витираючи.
Джерело: 5692.com.ua